Festiwal gier planszowych i warsztaty z Odblaskowi.pl

02-09-2017
|
Festiwal gier planszowych i warsztaty z Odblaskowi.pl
źródło:
Mała rozgrzewka przed rozpoczęciem roku szkolnego? Na wszystkich małych gości Centrum Handlowego Auchan Gliwice czeka w nadchodzący weekend moc atrakcji: 2 września warsztaty z Odblaskowi.pl nauczą dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze, natomiast 3 września rozgrywki festiwalu gier planszowych i konkursy pokażą, komu dopisze szczęście.

Sobotnie warsztaty są częścią kampanii edukacyjnej „Odblaskowi.pl - Siła bezpieczeństwa”, która ma na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, zwłaszcza po zmroku. Najmłodsi piesi wezmą udział w licznych zabawach, animacjach i warsztatach plastycznych, których celem będzie kształtowanie poprawnych nawyków na drodze. Rozegrana zostanie gra ziemna, w której krok po kroku dzieci staną się superbohaterami, pamiętającymi o tym, by zawsze być „odblaskowymi” na drodze. Akcja jest kierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy jako potencjalni kierowcy otrzymają broszury informacyjne i będą mogli świecić przykładem dla swoich pociech. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają bezpłatne, kolorowe opaski odblaskowe!

Gotowi do zmierzenia się w festiwalu gier? Już w niedzielę dzieci będą rywalizować w wielkich grach planszowych i wezmą udział w warsztatach i konkursach. W wielkiej planszówce „Grzybobranie”, najmłodsi będą przesuwać się jako pionki, o ruchach zadecyduje wielka kostka, a celem będzie uzbieranie jak największej liczby grzybków. W grze „Wyścig” o wygranej zadecyduje liczba wyrzucanych oczek i pierwszeństwo dotarcia do mety, natomiast celne oko sprawdzą gry, takie jak rzucanie kółeczkami na pachołki i woreczkami do celu. Dla tych, którzy wolą zajęcia manualne przygotowano warsztaty z tworzenia biżuterii i malowanie ilustracji z bajek. Wyszkoleni animatorzy wykonają kolorowe „tatuaże” i będą wyplatać warkoczyki, a na amatorów popularnych klocków czekają 4 stanowiska, gdzie powstaną najróżniejsze budowle.

Znajdzie się też coś dla fanów konkursów, a dla biorących udział w grach i quizach przewidziano nagrody i słodkie upominki. Na najaktywniejszych czeka mały, dmuchany zamek, który pozwoli wyszaleć się do woli i zapomnieć o zakończeniu wakacji.

Podczas weekendowych atrakcji dzieci wraz z rodzicami będą mieć okazję wykazać się przed powrotem do szkolnych ławek. Atrakcje mają przypomnieć, że zdrowa rywalizacja, a także współpraca mogą być przyjemne, a w szkole czeka sporo podobnych atrakcji. 2 września w godzinach od 11.00 do 17.00 Centrum Handlowe Auchan Gliwice przy ulicy Rybnickiej 207 w Gliwicach zaprasza na akcję Odblaskowi.pl, natomiast  w niedzielę 3 września w tych samych godzinach na Festiwal gier planszowych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!  

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu