Biegacze RAFAKO S.A. wicemistrzami w III Mistrzostwach Polski Energetyków w Półmaratonie

30-08-2017
|
Dodał: adventure_media
Biegacze RAFAKO S.A. wicemistrzami w III Mistrzostwach Polski Energetyków w Półmaratonie
źródło:
26 biegaczy RAFAKO S.A. wystartowało w III RAFAKO Półmaratonie Racibórz. W trakcie odbywających się tego dnia III Mistrzostw Polski Energetyków w Półmaratonie drużynowo zdobyli drugie miejsce. Sportowcy zatrudnieni w raciborskiej Spółce rywalizowali także o Puchar Prezes RAFAKO S.A. Partnerem mistrzostw była Federacja Sportowa „Energetyk”.

W niedzielę, 27 sierpnia, w Raciborzu, w ramach III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbyły się III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie. W tym sportowym święcie udział wzięły 74 osoby związane z szeroko pojętą branżą energetyczną, w tym silna grupa RAFAKO S.A, która drużynowo uplasowała się na drugim miejscu. Partnerem mistrzostw była Federacja Sportowa „Energetyk”. W zawodach na dystansie 21 097,5 m – trasie posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – oprócz RAFAKO S.A. uczestniczyli m.in. przedstawiciele takich firm jak: TAURON, Energoprojekt Katowice, Energetyka Solarna ENSOL, JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A. czy ZRE Katowice. Podobnie jak w latach poprzednich, pogoda dawała się mocno we znaki. Lejący z nieba żar skutecznie utrudniał biegaczom przemierzanie trasy, jednak liczna drużyna RAFAKO S.A. poradziła sobie bez zarzutu. - W tym roku startowaliśmy dużą grupą, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy. To istotne, aby brać wspólnie udział w tak ważnym dla naszego rejonu wydarzeniu. Drugie miejsce naszej drużyny oceniam jako dobre. Przegraliśmy z lokalną firmą Ensol, którą reprezentowała silna grupa zawodników. Warto tutaj wspomnieć, że w poprzednich latach zajmowaliśmy najwyższe miejsca na podium - powiedział Krzysztof Jeremicz, reprezentant RAFAKO S.A. - Warunki w trakcie biegu były trudne, co miało wpływ na końcowe wyniki zmagań. Oczywiście punkty z wodą oraz zraszacze wodne niesamowicie pomagały. Jedyne czego mi zabrało to izotoniki. Poza tym impreza była na bardzo wysokim poziomie – dodał Krzysztof Jeremicz. 


Magdalena Woskowska, która zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zarówno w Mistrzostwach Energetyków, jak i w zmaganiach o Puchar Prezes RAFAKO tak wspomina swój start: - W Półmaratonie biorę udział od pierwszej jego edycji. Przyznam, że nie spodziewałam się, osiągnięcia tak dobrych wyników! Tym bardziej, że pogoda, podobnie jak w latach poprzednich nie sprzyjała. Na szczęście kibice na trasie motywowali i dodawali sił. 


Paweł Klinik, kolejny przedstawiciel Spółki biorący udział w półmaratonie, zajął pierwsze miejsce w zmaganiach o Puchar Prezes RAFAKO. - Szczerze mówiąc po cichu liczyłem, że uda mi się zdobyć pierwsze miejsce. Myślę, że nie będę oryginalny mówiąc, że największym problemem była pogoda. Co więcej, bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć wicemistrzostwo w Mistrzostwach Polski Energetyków w Półmaratonie. To wspaniale, że RAFAKO było tak licznie reprezentowane. Mam nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej  – przyznał Paweł Klinik z RAFAKO S.A.


Pracownikom raciborskiej Spółki kibicował wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A., Krzysztof Burek. - Drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Energetyków w półmaratonie to świetny wynik. Oczywiście pozostaje pewien niedosyt, biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie dwóch poprzednich edycji szczyt podium należał do RAFAKO S.A. Niemniej jednak myślę, że tak naprawdę nie na tym polega cała zabawa. Piękne emocje i działania sportowe, jakie mogliśmy podziwiać w trakcie trzeciej edycji Półmaratonu służą przede wszystkim integracji pracowników firmy, którzy mogli ze sobą rywalizować - powiedział Krzysztof Burek. - Co więcej, niezmiernie nam miło, że oprócz zmagań sportowych, już trzeci rok z rzędu możemy uczestniczyć w aspekcie charytatywnym imprezy. Do tej pory pomogliśmy trójce młodych ludzi, w tym roku zbieraliśmy fundusze dla niespełna 6- letniego Michała. Ponadto RAFAKO Półmaraton Racibórz to bardzo ważna impreza w regionie, również dla nas jako firmy z Raciborza. Jestem przekonany, że w kolejnych edycjach będziemy chcieli równie mocno zaakcentować swoją obecność – dodał na koniec Krzysztof Burek. 

Wyniki:III Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie
Klasyfikacja drużynowa:


I.  Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.


II.  RAFAKO S.A. 


III. JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.


IV. PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Opole


V.  PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Turów


VI. Tauron Team - TAURON Polska Energia S.A. 

 


Klasyfikacja kobiet:


1 Magdalena Woskowska  – RAFAKO S.A.


2. Ewa Lampa – Energoprojekt Katowice S.A. 


3. Małgorzata  Glinkowska - EthosEnergy Poland S.A.


4. Bożena  Wiśniewska – Tauron Team


5.Karolina Walkowiak  – PGNIG Termika S.A.


6. Gabriela Sobczyk  – RAFAKO S.A.Klasyfikacja mężczyzn do lat 45


1. Jakub Ploch  – Zarmen Hutmaszprojekt Sp. z o.o.


2. Dariusz Firlej  – Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.


3. Marek Kapela  – EthosEnergy Poland S.A.


4. Jarosław Glinkowski  – ZE PAK S.A.


5. Marcin Zieliński  – PGE GiEK S.A., Oddział Elektrownia Opole


6. Jacek Seweryn  – ZRE Katowice S.A.

 


Klasyfikacja mężczyzn powyżej 45 lat


1. Andrzej Grzesik – JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.

 


2. Mariusz  Rębisz – Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o.


3. Jan Wilczek  – RAFAKO S.A.


4. Grzegorz  Bulenda  – RAFAKO S.A.


5. Czesław Węglarz - JB Energetyka Grupa Azoty ZAK S.A.


6. Andrzej Szot  – Tauron Team  -TAURON Polska Energia S.A. 

 


Zawody o Puchar Prezesa RAFAKO Klasyfikacja Kobiet


1. Magdalena Woskowska 


2. Sobczyk Gabriela 

 


Klasyfikacja mężczyzn


1. Paweł  Klinik 


2. Jan Wilczek 


3. Grzegorz  Bulenda 


4. Krzysztof  Jeremicz


5. Sławomir Szwed 6. Ryszard Baran ***
AUTOR TEKSTU i ZDJĘĆ: MAGDALENA MATUSIK, ADVENTURE MEDIA
***
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. 
***
KONTAKT: www.rafako.com.pl


Aleksandra Dik aleksandradik@adventure.media.pl tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations www.adventure.media.pl tel. 32 724 28 84 fax 32 417 01 70


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu