ZŁOTE I SREBRNE MEDALE DLA KATOWICKICH POLICJANTÓW!

04-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
źródło: KMP Katowice
Sukcesem dla katowickich policjantów zakończył się udział w Światowych Igrzyskach Służb Mundurowych w Los Angeles. Sierż. Monika Nawrat oraz sierż. Łukasz Oślizło wrócili do Katowic z sześcioma medalami zdobywając tym samym tytuły mistrzów świata. Serdecznie gratulujemy!

W dniach od 7 do 16 rierpnia w Los Angeles odbywają się Mistrzostwach Świata World Fire and Police Games. Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentują sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji oraz sierż. Łukasz Oślizło z Komistariatu III Policji w Katowicach. W zawodach startowało około 10 tyś. funkcjonariuszy, z ponad 60 krajów świata. Policjant z Komisariatu III Policji w Katowicach sierż. Łukasz Oślizło zdobył trzy złote medale i został mistrzem świata  w biegu na 800m, 1500m oraz w swojej koronnej konkurencji 3000m przeszkody.
Już w drugim dniu zmagań sierż. Monika Nawrat  w biegu crossowym na 5 km, na przełajowej trasie zdobyła srebrny medal. Złotem dla policjantki, zakończył się pół maraton, który odbywał się  w Griffith Park.   W biathlonie policyjnym, który  składał się z biegu na dystansie 3 mili i strzelania z broni krótkiej do tarczy sylwetkowej w odległości 25 m, policjantka zdobyła srebrny medal!

Medale policjantów są uzupełnieniem dotychczasowych osiągnięć sportowych. Gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów!