Siłą jazzu jest tradycja

01-09-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Siłą jazzu jest tradycja
źródło: UM Gliwice / fot. A. Kalamala
2 i 3 września odbędzie się II Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Polish Happy Jazz Fest. Posłuchamy zespołów swingowych i dixielandowych ‒ cofniemy się do korzeni tego gatunku.

I Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Feet” rozpocznie się od nietypowego koncertu. Ukraińska Szkoła Jazzu Zhurba & Zhurba, którą tworzą Jana i Władimir Zhurba oraz ich uczniowie, 2 września o godz. 15.00 zagra dla pacjentów gliwickiego Centrum Onkologii.

3 września festiwal przeniesie się do Sośnicy, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się prawdziwa, dixielandowa parada. Następnie w amfiteatrze przy ul. Przedwiośnie 1 zaplanowano występ mażoretek Pantery oraz koncert Szkoły Jazzu Zhurba & Zhurba. O godz. 17.00 zaplanowano koncert galowy. Usłyszymy wykonawców nawiązujących do jazzu lat. 20, 30. i 40. XX wieku, który ukształtował inne style, takie jak smooth jazz, free jazz czy jazz-rock. Historię muzyki rozrywkowej poznamy ze Stanley’s Dixie Street Bandem, Enerjazzerem, Funny Fellows i Warsaw Dixielanders.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazzu Tradycyjnego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Impreza jest dofinansowana z budżetu Miasta Gliwice.

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu