Gwiazdy na Krakowskim!

30-08-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Gwiazdy na Krakowskim!
źródło: UM Gliwice
1 września na wielkim plenerowym koncercie na pl. Krakowskim zagrają Zalewski, LemON i Kombii.

Podobno każdy powód do świętowania jest dobry, nawet... koniec wakacji! Imprezę na pożegnanie lata zaplanowano na piątek 1 września. O godz. 18.00 wystąpi Krzysztof Zalewski, muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Obdarzony mocnym, charyzmatycznym głosem, ma na koncie trzy solowe albumy i współpracę z takimi muzykami jak Tomasz Organek, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Hey czy Męskie Granie Orkiestra. Na koncertach łączy rockową energię ze stylistyką pop, odważnie mieszając muzyczne style.

LemON to poprockowy zespół muzyczny, który wydał cztery świetnie przyjęte płyty (dwie z nich pokryły się złotem, a jedna platyną). W utworach LemONa słychać również inspiracje łemkowskie – wszystko za sprawą Igora Herbuta, lidera i wokalisty zespołu, stuprocentowego Łemka. Muzyk swój niezwykły warsztat zdobywał śpiewając w cerkiewnych chórach. Zespół współtworzą także znakomici instrumentaliści: Tomasz Waldowski (perkusja), Piotrek Rubik (gitara), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe) i Piotr Kołacz (gitara basowa).

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Kombii. Duet Skawiński & Tkaczyk wykonuje przeboje ze złotego okresu Kombi („Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”) i nowe utwory.

Wstęp na imprezę jest wolny. Organizatorem Muzycznego pożegnania wakacji jest Miasto Gliwice. Uwaga! Dziennikarze i fotografowie zainteresowani uzyskaniem akredytacji na imprezę proszeni są o kontakt z Wydziałem Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach pod nr. tel. 32/239-12-60 lub 32/238-54-43 albo mailowo: kp@um.gliwice.pl.

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu