Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na III RAFAKO Półmaraton!

21-08-2017
|
Dodał: adventure_media
Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na III RAFAKO Półmaraton!
źródło:
Zaliczyły już 20 startów na zawodach biegowych w kraju. Teraz trenują przed zbliżającym się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Za sobą mają ponad 311 km i nie zwalniają tempa, choć podkreślają, że start w zawodach, to przede wszystkim dobra zabawa i doskonała motywacja do regularnego treningu.

Bliźniaczki Basia i Sabina z Raciborza gorąco zachęcają do udziału w półmaratonie wszystkich, którzy jeszcze nie dopisali się do listy startowej, a ta zamyka się już niedługo.

Biegają od 5 lat. Początkowo były to treningi wieczorami, kilka razy w tygodniu, na krótkich dystansach. - Od dziecka lubiłyśmy aktywny wypoczynek. Jeździmy na rowerach, chodzimy po górach, dużo spacerujemy. To jednak wciąż było mało. Chciałyśmy jeszcze lepiej zadbać o kondycję i wyrzeźbić sylwetkę. Postawiłyśmy na biegi, bo to najprostsza forma rekreacji – mówi Barbara Piontek z Raciborza.

Apetyt rósł w miarę jedzenia. Dziewczyny swoje hobby zaczęły traktować całkiem poważnie. Kupiły profesjonalne buty do biegania, koszulki techniczne i zaliczały coraz dłuższe dystanse. - Wciąż jednak biegałyśmy późnym popołudniem, a często nawet po zmroku, ponieważ ludzie z naszej dzielnicy, nie końca rozumieli naszą sportową pasję – przyznaje Sabina Piontek.

Po trudnych początkach nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Rówieśniczki bliźniaczek postanowiły przyłączyć się do treningu. Początkowo nieśmiało, aż w końcu dziewczyny zawiązały team Miedonia Fit. Pod takim szyldem zdecydowały się wystartować w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. - Celowo wybrałyśmy bieg nocny, bo do takich byłyśmy przygotowane – mówi z uśmiechem Sabina. Wszystkim startującym z Miedonia Fit udało się szczęśliwie zaliczyć pierwszy ponad 21 km wyścig. Następne były zawody w rodzinnym mieście. Najważniejsze z nich to półmaraton. - W raciborskim półmaratonie bierzemy udział od pierwszej edycji. Dla nas jest wyjątkowy. Raz, że kibicują nam nasi bliscy, znajomi, sąsiedzi, a dwa, to naprawdę super impreza, doskonałe zorganizowana i ze wspaniałą atmosferą – podkreślają bliźniaczki.

Dziewczyny miały ochotę na więcej, więc postanowiły przygotować się do maratonu. Łatwo nie było, ale w maju wzięły udział w Maratonie Opolskim. - Siły trzeba było rozłożyć zupełnie inaczej, niż na połówkach. Ale udało się, kolejny nasz biegowy cel osiągnięty – mówi z dumą Basia.

Siostrzana więź dodaje im powera i motywacji, którą chętnie przekazują wszystkim, którzy chcą tak jak one rozpocząć przygodę z biegami. - Nie zwlekajcie, zapiszcie się już dziś na III RAFAKO Półmaraton Racibórz, dobra zabawa, emocje i wspaniała atmosferagwarantowane! - zachęcają biegaczki z Miedonia Fit. Zapisy prowadzone są pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2891.

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

Zdjęcia: Archiwum B. i S. Piontek

***

 

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz,Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się III Mistrzostwa Polski Energetyków.

 ***

KONTAKT:

Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak
@adventure.media.pl
tel:
530 534 539
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu