POLICJANCI Z KATOWIC MISTRZAMI ŚWIATA!

21-08-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
POLICJANCI Z KATOWIC MISTRZAMI ŚWIATA!
źródło: KMP Katowice
Już pierwsze dni Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Los Angeles przyniosły sukces policjantom z Katowic.

Sierż. Monika Nawrat zdobyła tytuł mistrzyni świata w półmaratonie górskim half marathon oraz zdobyła srebro w biegu crossowym na 5 km. Sierż. Łukasz Oślizło został mistrzem świata w biegu na 800 m, 1500 m oraz w biegu przez przeszkody. Serdecznie gratulujemy!

W dniach od 7 do 16 rierpnia w Los Angeles odbywają się Mistrzostwach Świata World Fire and Police Games. Komendę Miejską Policji w Katowicach reprezentują sierż. Monika Nawrat z Wydziału Sztab Policji oraz sierż. Łukasz Oślizło z Komistariatu III Policji w Katowicach. W zawodach startuje około 10 tyś. funkcjonariuszy, z ponad 60 krajów świata. Już w drugim dniu zmagań sierż. Monika Nawrat  w biegu crossowym na 5 km, na przełajowej trasie została wicemirzynią świata. Następnie, po jednym dniu odpoczynku, została mistrzynią świata służb mundurowych w górskim półmaratonie!

W tym samym dniu na stadionie olimpijskim odbył się bieg na 800 metrów. Policjant z Komisariatu III Policji w Katowicach sierż. Łukasz Oślizło zdobył złoty medal i został mistrzem świata. Natomiast 9 sierpnia zdobyl kolejne dwa złote medale w biegu przez przeszkody 300 m oraz 1500 m.

źródło: KMP Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu