Zakończenie X Art Naif Festiwalu – 18 sierpnia 2017

Zakończenie X Art Naif Festiwalu – 18 sierpnia 2017
źródło: Art Naif
Art Naif Festiwal to święto sztuki, które na stałe zagościło w śląskim repertuarze kulturalnym. To nie tylko wystawa ale także wiele wydarzeń towarzyszących – koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy jarmark rękodzieła. Sięgamy coraz dalej – wystawy towarzyszące zawędrowały również do Czeladzi i Mysłowic.

Każdego roku wystawie patronuje jeden kraj, przybliża jego atmosferę i kulturę. Dziesiątej edycji przewodziła Francja i we francuskim duchu odbyła się główna wystawa, która zgromadziła twórców z 40 krajów świata. Katowicka Galeria Szyb Wilson przyciągnęła nie tylko artystów ale również tłumy odwiedzających, którzy mogli skorzystać z szerokiej oferty warsztatów – plastycznych, kulinarnych, malarskich czy francuskiej gry w boule. Festiwal otworzył koncert francuskiej grupy Barrio Populo a zakończy gitarzysta i wokalista Frédéric Bobin.

Na finisażu poznamy również autora obrazu, który będzie promował kolejną – IX edycję. Będzie to zwycięzca nagrody publiczności – czyli artysta, którego dzieła najbardziej spodobały się odwiedzającym Galerię. Ponadto, dowiemy się jaki kraj będzie przewodził festiwalowi w 2018 roku, wylosujemy nagrody dla głosujących oraz dzieci, które bały udział w warsztatach plastycznych.


źródło: Art Naif

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu