Katowice przenoszą się do Gliwic

10-08-2017
|
Dodał: Adam Piwek
Katowice przenoszą się do Gliwic
źródło:
Największe miasto Śląska buduje się… w Gliwicach. W Kolejkowie, działającym w Europie Centralnej, na oczach widzów, powstaje kolejna makieta, przedstawiająca dwie znane ulice z centrum administracyjnej stolicy Aglomeracji. Jak wygląda ten niezwykły proces w praktyce? O tym w rodzinnym gronie można przekonać się w trakcie nadchodzącego weekendu

Na najbliższe dni przygotowaliśmy dla turystów i mieszkańców regionu specjalną atrakcję – mówi Jakub Paczyński, twórca Kolejkowa w Europie Centralnej. – Jest nią nowa makieta dwóch ulic: Stawowej i 3 Maja w Katowicach, która będzie tworzona na oczach zwiedzających. Na żywo będzie można zobaczyć, jak modelarze instalują tory, czy montują samochody poruszające się na ekspozycji a także podejrzeć skomplikowaną instalację, jaka znajduje się pod ekspozycją. Nasza nowa prezentacja zawiera różne scenki z życia handlowego Katowic. Uważni widzowie zobaczą m.in. tajemnice salonu piękności dla psów i kotów, będą też świadkami napadu na bank.

Kolejkowo w Europie Centralnej to jedna z najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych na Śląsku. Odwiedzając ją można odkrywać sekrety naszego regionu. – Cieszymy się, że każdego dnia w naszym centrum mieszkańcy regionu i turyści nie tylko z Polski odwiedzają Kolejkowo – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej. – To z pewnością miejsce, w którym, niezależnie od wieku, nie będziemy się nudzić. Dla nas to szczególne wyróżnienie, bo w ten sposób w naszych wnętrzach promujemy aktywne spędzanie wolnego czasu, ze sporą dawką wiedzy i inspiracji związanych nie tylko z dziedzictwem kulturowym Śląska ale też polską historią i techniką.

W świecie pomniejszonym 25 razy odkryjemy między innymi piękno gliwickiego dworca i tamtejszej starówki. Gości niezmiennie zachwyca makieta Rudy Śląskiej-Chebzia. To właśnie w Kolejkowie na własne oczy prezentuje się jedyna na świecie ekspozycja na której pada deszcz. Na pasjonatów przeszłości czeka również najwyższa makieta kolejowa, przedstawiająca jeden z najbardziej historycznie niezwykłych budynków, który zmienił losy XX-wiecznej historii naszego kraju, czyli Radiostację Gliwicką. – Wizyta u nas to również wiele dodatkowych atrakcji i animacji – dodaje Jakub Paczyński. – Wiele emocji wzbudzają także „Dzikie Gliwice”, na których przeniesiemy się do miasteczka z Dzikiego Zachodu, gdzie codzienność toczy się w rytmie rodem z amerykańskiej prerii. Co istotne, wszystkie makiety są dostępne w ramach jednego biletu. Dla najmłodszych zwiedzających, w wieku do 3 lat, wstęp jest bezpłatny, zaś dzieci, młodzież, emeryci i renciści mogą liczyć na ulgowy bilet w cenie 15 złotych. Koszt biletu normalnego to 19 złotych. Kolejkowo pracuje codziennie, także podczas każdego dnia długiego weekendu, od godz. 10:00 do godz. 20:00.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu