Kurs Qigong z Mistrzem Marcusem

03-08-2017
|
Dodał: jor
Kurs Qigong z Mistrzem Marcusem
źródło: www.marcusqigong.pl
Marcus Bongart – Polak, jeden z kilku pochodzących spoza Azji mistrzów legendarnego klasztoru Szaolin oraz założyciel Europejskiej Federacji Medycznego Qigong po raz drugi w tym roku poprowadzi zajęcia w Warszawie. Kurs w dniach 5-6 sierpnia jest dostępny dla każdego, kto chce poznać podstawy Qigong i medycyny chińskiej.

Qigong (czyt. Czigong) to tradycyjna, licząca około pięciu tysięcy lat sztuka pracy z ciałem i umysłem, która jest podwaliną medycyny chińskiej. Ten stworzony przez chińczyków zestaw ćwiczeń, poprzez łagodny ruch połączony ze spokojnym oddechem reguluje przepływ energii życiowe Qi (Czi) w organizmie i uruchamia jego siły obronne, co pomaga ćwiczącym zachować witalność i zdrowie.

Teoretyczne i praktyczne podstawy tego systemu będzie można poznać już w dniach 5-6 sierpnia w Warszawie, podczas spotkania z Mistrzem Marcusem Bongartem. Bongart w latach 70-tych nielegalnie wyjechał z komunistycznej Polski i z rodzinnego Sopotu przedostał się na Zachód, gdzie założył własny biznes. W trakcie swoich duchowych poszukiwań postanowił studiować tradycyjną medycynę chińską. Podczas studiów w Chinach zaczął praktykować Qigong i został mianowany Mistrzem tej starożytnej sztuki. Niedługo później został także mistrzem legendarnego klasztoru Szaolin, gdzie otrzymał imię Shi De Rui.

Mistrz Marcus po latach spędzonych w założonym przez siebie ośrodku Yangtorp w Szwecji, w tym roku rozpoczął cykl regularnych wizyt w Polsce. W programie najbliższego, drugiego już kursu będzie można poznać podstawy Qigong, dowiedzieć się jakie są rodzaje ćwiczeń oraz jak wykorzystywać je w celu utrzymania zdrowia.

– Okres lata, odpoczynku i wakacji łączymy w filozofii chińskiej medycyny ze wzmożoną pracą serca. Serce jako narząd traktowane jest w tradycyjnej chińskiej fizjologii jako władca innych organów. Medycyna zachodnia koncentruje się przede wszystkim na jego anatomicznej funkcji pompowania krwi w całym ciele, natomiast w tradycji medycyny wschodniej jest ona również ściśle związana z procesami umysłowymi, emocjonalnymi i duchowymi – mówi Mistrz Marcus. – Zgodnie z tą filozofią uważamy serce za główny motor dla naszego umysłu i ducha. Jest ono także organem najczęściej zaangażowanym w zaburzenia psychiczne. Właściwie odżywione i zrównoważone serce utrzymuje w dobrej kondycji naszą wrodzoną mądrość, zadowolenie i równowagę emocjonalną – dodaje.

Dlatego latem mamy możliwość wzmocnienia i poprawienia wielu funkcji za które odpowiada serce, a także w naturalny sposób kumulowania energii Qi z przyrody.

 Kalendarium kursu, który odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia w sali plenarnej warszawskiego Hotelu Holiday Park przy ul. Heroldów 1B, znajduje się na stronie: http://marcusqigong.pl

 


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu