Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz z wolontariuszami „Pracowni Przyszłości"

28-07-2017
|
Dodał: adventure_media
Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz z wolontariuszami „Pracowni Przyszłości"
źródło:
Rozpoznamy ich po białych koszulkach z zielonym drzewkiem w logo i ze specjalnie oznakowanymi puszkami, wolontariusze raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” objęli patronat nad tegorocznym Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który 27 sierpnia poprzedzi bieg główny na 21097 5m.

 Zapisy trwają: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249.

 

Chociaż historia działalności Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” jest bardzo krótka, ich pomoc jest nieoceniona. Stowarzyszenie stworzyli ludzie z bogatym bagażem doświadczeń w pomaganiu potrzebującym. Wolontariusze stowarzyszenia aktywnie działali przy Szlachetnej Paczce, wielokrotnie włączali się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizowali szereg koncertów i imprez charytatywnych.

 

- Pomaganie mamy w genach – mówi żartobliwie Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes „Pracowni Przyszłości”. - Docelowo stowarzyszenie powstało, abyśmy mogli prowadzić bank żywności, ale chętnie angażujemy się w inne akcje charytatywne. 22 lipca, podczas Intro Festivalu prowadziliśmy kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki, któremu spłonął pojazd pozwalający przemierzać dłuższe dystanse. Kolejnym wydarzeniem, które będziemy koordynować to Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. W tym roku pomocy potrzebuje 5,5-letni Michał Junka. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pobiec z nami i wesprzeć Michałka – zachęca do udziału w biegu T. Kuryłowicz.

 

Przypomnijmy, że o godzinie 9.00, czyli tuż przed biegiem głównym wystartuje Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód w całości przekazany zostanie na leczenie Michała z Raciborza. Chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężkim schorzeniem nerek. Wpisowe na mini półmaraton to zaledwie 20 zł- przy zapisach internetowych do 21 sierpnia. 30 zł – w biurze zawodów 26 sierpnia, w godz. 16.00 – 20.00 r. oraz 27 sierpnia w godz. 7.00 – 8.15.

 

Trasa wynosi tylko 2,109 m. Pokonać może ją każdy: dziecko (od 10 lat), nastolatek oraz dorosły. Wystarczy dopisać się do listy startowej, następnie zameldować na linii startu, przebiec, przejść szybkim marszem czy przespacerować z kijkami. W tym biegu nie ma limitów liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla Michałka.

 

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

 

 

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz,Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.

Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***

KONTAKT:

Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak
@adventure.media.pl
tel:
530 534 539
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu