Przygoda dzieci z biznesem w ramach LAP ciągle trwa

06-08-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Przygoda dzieci z biznesem w ramach LAP ciągle trwa
źródło: UM Siemianowice Śląskie/fot. Rafał Jakoktochce
Wielkimi krokami do końca zbliża się drugi Turnus Letniej Akademii Przedsiębiorczości dla dzieci. W tym tygodniu uczestnicy mieli okazję między innymi udać się do firm Mair Studio, Adient, MMJ, Autozastępcze.pl, Aperam Stainless Services & Solutions Poland a także odwiedzić Urząd Miasta oraz odbyć lekcję gry w golfa w Śląskim Klubie Golfowym.

Jak przebiegły ich wizyty?

W zakładzie przemysłowym wiodącego dostawcy wyrobów płaskich ze stali nierdzewnej - Aperamie, dzieciaki najpierw obejrzały prezentację ukazującą działalność firmy, a następnie, uzbrojone w kaski i kamizelki odblaskowe, zwiedziły halę produkcyjną pełną maszyn, suwnic i kręgów metalu. Na zakończenie pracownicy firmy ugościli zachwycone dzieciaki pizzą, a także obdarowali każdego z uczestników miłym upominkiem w postaci słuchawek.

W Urzędzie Miasta, młodzi i ciekawi świata milusińscy odwiedzili między innymi salę sesyjną, wcielając się w rolę zasiadających tam na co dzień radnych, a co odważniejsi spróbowali swoich sił za mównicą. Następnie dzieci odwiedziły niektóre urzędowe wydziały, porozmawiały z urzędnikami, a na zakończenie spotkały się z Prezydentem Miasta Rafałem Piechem. Włodarz opowiedział dzieciom o pracy na rzecz miasta, a także chętnie udzielił odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Na zakończenie miłego spotkania, grupa razem z prezydentem, zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Jutro ostatni dzień turnusu, a od poniedziałku swoją przygodę z przedsiębiorczością rozpocznie kolejna grupa ambitnych i aktywnych dzieciaków.

Organizatorzy projektu: Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, Biuro Obsługi Inwestora oraz MDK Jordan.

Partnerzy projektu: Adient Seating Poland sp. z o.o., Aperam Stainless Services & Solutions Poland, Autozastępcze.pl, Grupa Kozubik i Partnerzy, Mair Studio, MMJ, Sklep Modelarski JAGA , Śląski Klub Golfow, Walcownia Rur Silesia.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu