Intro Festival 2017 – muzyka z najwyższej półki, mapping 3D, piknik rodzinny i cel charytatywny

19-07-2017
|
Dodał: adventure_media
 Intro Festival 2017 – muzyka z najwyższej półki, mapping 3D, piknik rodzinny i cel charytatywny
źródło:
3,2,1...Zaczęło się wielkie odliczanie do 4. edycji Intro Festivalu w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk, muzyki i światła odbędzie się w sobotę, 22 lipca na Zamku Piastowskim i Bulwarach Nadodrzańskich.
INTRO to przede wszystkim 10 godzin wyszukanych DJ'ów i składów elektronicznych, dodatkowo piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji oraz akcja charytatywna na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołka. 

Racibórz, miasto, które kojarzone było głównie za sprawą firmy RAFAKO S.A., Zamku Piastowskiego czy unikatowej mumii w Muzeum; od czterech lat przyciąga również fanów muzyki elektronicznej. To tutaj, w niewielkim śląskim miasteczku odbywa się jedna z najgłośniejszych imprez rozrywkowych w kraju- Intro Festival.

 

Zamek Piastowski- sanktuarium sztuki, nowych mediów i muzyki elektronicznej

W najbliższą sobotę, na scenie plenerowej Zamku Piastowskiego w Raciborzu zobaczymy światowej sławy DJ' ów, m.in.: KIASMOS z Islandii czy Jan Bloomqvist & Band i Robert Babicz z Niemiec. Warto dodać, że duet KIASMOS grał tylko na Open'er Festival i zagra 22 lipca w Raciborzu. Duety, kwartety, solówki cała śmietanka muzyków i składów elektronicznych zaoferuje fanom 10-godzinną podróż po najnowszych trendach muzyki elektronicznej.

Punktem kulminacyjnym w nocy, oprócz gwiazd muzyki elektronicznej, będzie dedykowany mapping 3D kaplicy zamkowej. To element festiwalu, który ma stać się znakiem rozpoznawczym Intro w Polsce.

Intro Beach Stage na Bulwarach Nadodrzańskich

Intro Festival, to nie tylko impreza na zamkowym dziedzińcu. W tym roku poszerzono ją o Intro Beach Stage, czyli piknik rodzinny. Start o godzinie 13.00 na plaży miejskiej, gdzie usytuowana będzie mała scenka dj'ska. Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z warsztatów artystycznych, gier i zabaw. - Przygotowane będą również atrakcje typu: malowanie twarzy, zabawy przy muzyce itd. Jednocześnie Food Tracki i gastronomia oraz miejsca chillu umilą rodzicom rekreację. Natomiast na przystani kajakowej Wydział Edukacji Artystycznej PWSZ w Raciborzu będzie miał swoją strefę sztuki. Tam tworzone będą instalacje z sukienek, rzeźby na żywo i galeria – wylicza atrakcje Odyseusz Olbiński, prezes Fundacja Intro Light.

Wieczorem bulwary zamienią się w kolorowy park muzyki. Za animacje światła odpowiadać będzie m.in.: Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych z Katowic i firma Project[OR] z Katowic. Natomiast, Agencja New Amsterdam z Krakowa przygotowuje dedykowaną instalację świetlną i aplikację pod drzewo, które stoi na przeciw przystani - po drugiej stronie rzeki. Zobaczyć będzie można drzewo życia, drzewo miłości i niewinności.


Datek dla Łukasza i spływ kajakiem

Festivalowi towarzyszyć będzie również cel charytatywny. Kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasz Kądziołka poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” i Raciborskiego Klubu Off-Roadowego SRC 4x4. -
Wolontariuszy będzie około 15. Rozpoznamy ich po specjalnie oznakowanych puszkach, do których będzie można wrzucać dowolne datki. W zamian za pieniążek do puszki, chętni będą mogli spróbować swoich sił w pływaniu w kajakach po odcinku Odry. Sprzęt udostępni wypożyczalnia WAKA. Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce i wspólnej zabawy – zachęca Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości”.

Przypomnijmy, że Łukasz Kądziołka od urodzenia choruje na porażenie mózgowe. Jest pod stałą opieką rodziny. Jego wcześniejszy dostosowany samochód akumulatorowy spłonął w wyniku awarii, która miała miejsce 7 czerwca na drodze Samborowice-Pietraszyn. Zakup nowego pojazdu, to koszt bagatela 30 tys. zł, Łukaszowi brakuje jeszcze 20 tys. zł.


***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

Zdjęcie: Leszek Iwulski, rzecznik Urzędu Miasta Racibórz

***


Miasto Racibórz
w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców.
Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festival czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem:
http://800lat.raciborz.pl/.

***

KONTAKT:
800 lat Raciborza

www.800lat.raciborz.pl

***

Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu