III Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz - pobiegną sportowcy po przeszczepie serca

14-07-2017
|
Dodał: adventure_media
III Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz - pobiegną sportowcy po przeszczepie serca
źródło:
Przygotowania do III edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Na liście startowej przybywa uczestników. Trwają też zapisy na Mini Półmaraton, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc Michałkowi w walce z chorobą.

27 sierpnia na linii startu zameldują się członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza zbierając do puszek datki dla chłopca. 

RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko rywalizacja na 21097,5 m, ale atmosfera i piknik rodzinny dla całych rodzin. Bieg główny poprzedzi Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2,01 km, z którego dochód w całości przekazany zostanie rodzinie 5,5-letniego Michałka zmagającego się z ciężkim schorzeniem nerek. Chłopczyk kilka tygodni temu przeszedł przeszczep nerki. Teraz musi przyjmować drogie, nie zawsze refundowane leki. Potrzebna jest również rehabilitacja oraz zajęcia ogólnorozwojowe, aby Michał mógł swobodnie funkcjonować w społeczeństwie, na to wszystko przeznaczone zostaną datki uzbierane 27 sierpnia podczas mini półmaratonu. 
W biegu wezmą udział: Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych kryminalnych, Paweł Januszewski, znany lekkoatleta, twórca ogólnopolskiej akcji Biegam bo Lubię oraz Sebastian Świderski były reprezentant Polski w piłce siatkowej, obecnie prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.  

Do przedsięwzięcia przyłączyli się również członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza oraz raciborskiego Stowarzyszenia Podaj Rękę. Rozpoznamy ich po białych koszulkach z czerwonym serduszkiem „Tak dla transplantacji”.

Przedstawiciele Fundacji będą zbierać pieniądze do specjalnych puszek, a przy ich stoisku będzie można nabyć gadżety związane z transplantologią oraz oświadczenia woli. Członkowie zabrzańskiej fundacji to osoby po przeszczepie serca, którzy (mimo, że przebyli ciężką chorobę, a potem rehabilitację nie poddali się). Nie przestali być aktywni; uczestniczą w zawodach biegowych  (nawet w półmaratonach i maratonach) oraz rowerowych, pokonują na rolkach długie dystanse czy maszerują z kijkami. Wyznają zasadę, że w życiu trzeba mieć cel i odważnie go realizować. 

Swoją obecnością na takich imprezach, jak np. raciborski półmaraton promują aktywny tryb życia, a przede wszystkim transplantację jako skuteczną metodę leczenia. Chorym dają żywą nadzieję na powrót do codzienności. 
Zapisy na mini półmaraton dostępne są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249. 

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków, Mistrzostwa nauczycieli i pracowników oświatowych oraz bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegi Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu