Wakacyjne Rozgrywki Szachowe

12-07-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wakacyjne Rozgrywki Szachowe
źródło: UM Katowice
Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję nie tylko na rozegranie partyjki z godnym przeciwnikiem. Osoby nieznające zasad gry będą miały okazję nauczyć się podstaw gry w szachy pod okiem doświadczonych trenerów szachowych i animatorów.

Ponadto spotkanie z panem Jackiem Gajewskim – współautorem książek „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych" oraz „Królowie 64 pól", trenerem szachowym, pasjonatem, który o szachach wie prawie wszystko. 

Pan Jacek Gajewski przygotuje specjalne quizy szachowe, a na zakończenie rozegra symultanę z 20 chętnymi zawodnikami.

Zachęcamy do udziału osoby już grające w szachy oraz te, które chciałyby poznać zasady jednej z najstarszych gier świata.

Podczas trzech dni trwania wydarzenia w godzinach od 10 do 20 będzie możliwość rozegrania indywidualnych partii na standardowych szachach, ale także na 5 szachownicach w wersji XXL, król największej z nich sięga 120 cm wysokości.

Co więcej warcaby, Jenga i inne gry towarzyskie w wersji XXL.

Dla zmęczonych rozgrywkami przygotowaliśmy małą strefę gastronomiczną.

Celem realizacji tego przedsięwzięcia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Katowic, nauka gry w szachy dzieci, młodzieży i dorosłych, także propagowanie zasad fair-play, oraz zapewnienie atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w okresie wakacji letnich.

Wstęp wolny.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Katowice. Partnerem wydarzenia jest firma Jarmarki Śląskie. Organizator Stowarzyszenie Jarmark Kultury.

Szczegóły na stronie Facebook/JarmarkiSlaskie

i w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/308874472892138/

źródło: UM Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu