Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach

30-06-2017
|
Chorzowska WSB z nową siedzibą w Katowicach
źródło:
Wyższa Szkoła Bankowa otworzyła swoją drugą siedzibę. Jako nową lokalizację wybrała Katowice. W centrum Górnego Śląska uczelnia prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych oraz organizuje szkolenia. Tutaj mieści się także Biuro Rekrutacji.

Katowicka siedziba Wyższej Szkoły Bankowej znajduje się na ul. Wyszyńskiego 7, w budynku Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM”. W pobliżu jest przystanek tramwajowy, autobusowy oraz dworzec kolejowy. Te osoby, które dojeżdżają na zajęcia samochodem, mogą wybrać Drogową Trasę Średnicową lub autostradę A4.

Wyższa Szkoła Bankowa w Aglomeracji Górnośląskiej to dziś Chorzów i Katowice. Dzięki temu jesteśmy blisko naszych studentów i słuchaczy. Zdajemy sobie sprawę, że być może osobom mieszkającym na przykład w Żywcu, Bielsku - Białej czy Częstochowie dogodniej przyjechać na zajęcia, szkolenie, albo dowieść dokumenty do Katowic, które są położone w centrum regionu – mówi dr Krzysztof Koj, Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej.

Władze Uczelni są zadowolone z nowej lokalizacji. – Chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu gospodarczym, społecznym naszego województwa, w tym również związanym ze szkolnictwem wyższym i rozwojem młodych osób – przyznaje Dziekan dr Krzysztof Koj.

Siedziba WSB znajduje się również w Chorzowie na ul. Sportowej 29, gdzie w trakcie roku akademickiego w tygodniu oraz weekendy odbywają się zajęcia dla studentów I i II stopnia.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu