Z raciborskiej muszli koncertowej i przystani miejskiej popłynie muzyka

29-06-2017
|
Dodał: adventure_media
Z raciborskiej muszli koncertowej i przystani miejskiej popłynie muzyka
źródło:
Juniorzy, seniorzy, amatorzy jazzu czy szant - w niedzielne popołudnia lipca, każdy miłośnik dobrej muzyki znajdzie coś dla siebie. Od 2 lipca rozpoczną się koncerty letnie w wykonaniu zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego Raciborskiego Centrum Kultury. Spotkania z muzyką odbywać się będą w Parku Roth i na przystani miejskiej w Parku Zamkowym

 Przedsięwzięcie wpisuje się w obchody 800-lecia Raciborza.


W cztery kolejne niedziele lipca, zaczynając od 2.07, o godzinie 18.00 RCK zaprasza miłośników muzyki do Parku im. Miasta Roth na letnie koncerty w wykonaniu zespołów z Amatorskiego Ruchu Artystycznego Raciborskiego Centrum Kultury. W parkowej muszli koncertowej wystąpią: Zespół 60 plus (2.07), Młodzieżowa Orkiestra RCK (9.07), Żeńska Orkiestra Kameralna i zespół Appassionato (16.07) oraz Grupa Bez Nazwy (23.07).

Zakończenie cyklu lipcowych koncertów zaplanowano 30- tego na przystani miejskiej w Parku Zamkowym nad Odrą. W wakacyjne, nadmorskie klimaty publiczność przeniosą wykonawcy grupy MuzyKajaka. Zaserwują oni bowiem porządną dawkę szantowo-kajakowych dźwięków.

Tegoroczny program letnich koncertów został ułożony tak, aby słuchacze mogli wybrać się w podróż po różnorodnej krainie dźwięków. Repertuar otwiera zespół
60 plus, który zaprezentuje polskie utwory od lat 30-tych do końca 70-tych XX w.

 

W następnym tygodniu zaprezentuje się Młodzieżowa Orkiestra działająca przy Raciborskim Centrum Kultury pod batutą Henryka Krótkiego. Grupę tworzy młodzież z Raciborza i okolic, m.in. uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Raciborzu. Na ich repertuar składają się evergreeny oraz muzyka w stylu big-bandów, charakterystyczna dla orkiestr dętych.

Z kolei skrzypcowe trio
Appassionato usłyszeć i podziwiać będzie można w trzecim tygodniu lipca.Paulina Świerczek i bliźniaczki Wiktoria i Marta Linek, to niezwykle piękne i utalentowane dziewczyny. Grają, komponują, aranżują. Mają na swoim koncie wiele koncertów i sukcesów, m.in. półfinał konkursu Super Dzieciak. Tuż po nich w muszli koncertowej zabrzmi klasyka: Bach, Mozart, Vivaldi, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzyka pop i folk w klasycznych opracowaniach. A wszystko to w wykonaniu Żeńskiej Orkiestry Kameralnej.

Na scenie są już ponad 35 lat. W tym czasie stali się niemal wizytówką Raciborza. Chociaż zmieniali się muzycy i wokaliści Grupa bez Nazwy tworzyła bez przerwy. Standardy jazzowe zarówno instrumentalne jak i instrumentalno-wokalne w wykonaniu Grupy bez Nazwy usłyszeć będzie można 23 lipca.

Letnie spotkania z muzyką zakończy zespół MuzyKajaka. Utwory zespołu utrzymane są w estetyce folkowo-rockowej. Kapela zapewnia dobrą zabawę oraz pewną dozę refleksji okraszonej prezentacją fotografii kajakowej. Muzyka oraz teksty piosenek to klasyczne szanty, więc koncert odbędzie się na przystani miejskiej w otoczeniu pięknej zieleni Parku Zamkowego i szumu Odry.

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media
Fot: RCK

***


Miasto Racibórz
w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców.
Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem:
http://800lat.raciborz.pl/.

***

KONTAKT:
800 lat Raciborza

www.800lat.raciborz.pl

***

Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539 
tel. 32 72 428 84

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu