Jarmark św. Marcelego, koncerty, żywe rzeźby, Pływadło- czyli święto miasta rozpoczęte!

09-06-2017
|
Dodał: adventure_media
Jarmark św. Marcelego, koncerty, żywe rzeźby, Pływadło- czyli święto miasta rozpoczęte!
źródło:
Ruszył Jarmark św. Marcelego! Na Placu Dominikańskim zapachniało latem. Przy kramach znaleźć można kolorowe rękodzieło, konfitury, miody i smaczne góralskie sery, a na Pl. Długosza już stroją się artyści. Jeszcze dziś koncert Hany i Dawida Kwiatkowskiego. W sobotę i niedzielę szykuje się kolejna porcja dobrej zabawy.

Od piątku do niedzieli na Placu Dominikańskim będzie można zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby, oryginalną biżuterię, szyte zabawki oraz smakołyki. - Przyjechaliśmy z Andrychowa, oferujemy ekologiczne konfitury, soki, słodycze ręcznie robione, wszystko według własnej receptury, którą przekazały nam nasze babcie. Firmę prowadzimy od 2 lat, widzimy, że na ekologiczne produkty jest coraz większy popyt. W Raciborzu jesteśmy drugi raz, lubimy tu przyjeżdżać. Miasto jest specyficzne, ale bardzo fajne. Mili ludzie, zainteresowani, tym co sprzedajemy, a takich klientów cenimy i chętnie do nich wracamy – przyznaje Sebastian Grodziński z firmy Tradycyjna Chata, uczestnik Jarmarku św. Marcelego.

Na raciborskie jarmarki chętnie wraca pani Magdalena ze swoją krainą szytych pluszaków i dekoracji. - Czwarty raz wystawiam swoje prace w Raciborzu. To piękne turystycznie miasto z sympatycznymi mieszkańcami. Impreza, której towarzyszy Jarmark św. Marcelego, ma bardzo bogaty scenariusz, różnorodność propozycji miasta jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pochodzę z okolic Głubczyc, gdzie projektuję i szyję oferowane dziś rzeczy. Zapraszam serdecznie do mojego stoiska i oczywiście na Dni Raciborza – zachęca Magdalena Ochowicz z firmy Zaczarowany Imbryk, wystawca na Jarmarku św. Marcelego.

Jarmark, to dopiero początek święta miasta. Warto zatem przypomnieć, że koncerty gwiazd odbywać się będą na Pl. Długosza. Dla raciborskiej publiczności zagrają m.in.: Hana, Dawid Kwiatkowski, IRA czy Afromental.

W sobotę, z nurtem Odry po raz 18. popłyną Pływadła, a przystań miejska, zmieni się w średniowieczny rynek. Na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbywać się będzie spotkanie raciborzan, dla których zaplanowano m.in. biesiadowanie przy śląskiej muzyce, zwiedzanie Zamku i Browaru raciborskiego. Natomiast piknik rodzinny, zorganizowany zostanie przy niedawno odnowionej Lokomotywie „Halinka”.

Przy ul. Długiej spotkać będzie można żywe rzeźby i posłuchać „żywej” muzyki. W Muzeum odbędzie się intronizacja króla Bractwa Kurkowego. - Niedzielne popołudnie umilą nam również występy rodzimych zespołów. O godz. 16.00 wystąpi Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”, a o godz. 17.30 Młodzieżowa Orkiestra Raciborskiego Centrum Kultury. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Bartnicky Band – informuje Alicja Ploch- Burda z Raciborskiego Centrum Kultury.

Organizatorzy przygotowali tak wiele atrakcji, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowe informacji i godziny poszczególnych imprez znajdują się na plakacie oraz stronach internetowych: www.raciborz.pl lub www.rck.com.pl.

 

***
Autor: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

***

Miasto Racibórz w 2017 roku świętuje 800 lat nadania praw miejskich, z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalno – sportowych dla jego mieszkańców.
Historyczne miasto położone na Górnym Śląsku po dziś dzień zachowało wiele cennych zabytków, które odrestaurowane przyciągają turystów z kraju i zagranicy. Dodatkowo w roku jubileuszowym władze miasta zaplanowały liczne koncerty, wystawy, wydarzenia sportowe, w tym m.in.: projekt 4 Biegi Racibórz, Dni Raciborza, Intro Festiwal czy Memoriał. Szczegóły na temat obchodów 800-lecia Raciborza dostępne są na stronie internetowej, pod adresem: http://800lat.raciborz.pl/.

***
KONTAKT:
800 lat Raciborza
www.800lat.raciborz.pl
***
Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
Specjalista ds. Public Relations
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. kom. 530 534 539
tel. 32 72 428 84
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu