Zgłoś firmę do Plebiscytu "Filar Ziemi Raciborskiej”

25-05-2017
|
Dodał: adventure_media
Zgłoś firmę do Plebiscytu "Filar Ziemi Raciborskiej”
źródło:
Raciborska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Racibórz i Starosta Raciborski zapraszają do zgłaszania kandydatur do V Międzynarodowego Plebiscytu ,,Filar Ziemi Raciborskiej”. Finałowa gala odbędzie się we wrześniu. Statuetki zostaną wręczone firmom, które szczególnie wyróżniły się działalnością w 2016 roku.

Racibórz i Powiat Raciborski stawiają na rozwój gospodarczy i społeczny. Plebiscyt „Filar Ziemi Raciborskiej” to cykliczne wydarzenie, którego celem jest wyróżnienie przedsiębiorstw, instytucji, osób fizycznych zasłużonych dla Raciborszczyzny. W tym roku dziewiąta edycja plebiscytu odbędzie się we wrześniu.

 Wydarzenie począwszy od czwartej gali ma charakter międzynarodowy. Statuetki przyznawane są w siedmiu kategoriach: duże firmy (powyżej 250 pracowników), średnie firmy (od 50 do 249 pracowników), małe firmy (od 10 do 49 pracowników), mikro firmy (od 1 do 9 pracowników), rzemiosło, społeczna oraz za współpracę transgraniczną dla podmiotu z Czech.
Statuetka, którą otrzymują laureaci, łączy trzy elementy: raciborską basztę, filar i gałązkę z liściem laurowym. Taka forma nagrody ma podkreślić, że wyróżnione firmy są ostoją raciborskiej gospodarki i życia społecznego Raciborszczyzny.

 
Wizerunek nagrody może być wykorzystywany przez jej laureatów podczas imprez targowych i wystawienniczych, różnych akcji promocyjnych, na papierze firmowym, folderach, katalogach i innych formach materiałów marketingowych. W ubiegłym roku „Filarem Ziemi Raciborskiej” w kategorii firma zostały: Odlewnia „RAFAMET” Sp. z o.o., Izoserwis – Izolacje Budowlane Cezariusz Magott, Radio Vanessa FM, P.P.H.U. Rotex s.c. Marek i Roman Soroka, w kategorii rzemiosło - Stolarstwo Adrian Grzesik, w kategorii społecznej:  Aldona Krupa – Gawron reprezentująca Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej ” Źródło ”, w kategorii współpraca transgraniczna czeska firma ELEKTRO-FA. PAVELEK s.r.o. Nagroda Specjalna została przyznana Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

 Termin zgłaszania kandydatów do dziewiątej edycji plebiscytu upływa 19.06.2017r. Wymagane dokumenty można składać w sekretariacie Raciborskiej Izby Gospodarczej przy ul. Batorego 7 (I piętro).  Szczegółowe informacje na temat „Filaru Ziemi Raciborskiej” dostępne są na stronie www.rig-raciborz.pl w zakładce „Programy”, tam również znajduje się regulamin dotyczący zasad zgłaszania firm w poszczególnych kategoriach. 

 * * * 


Raciborska Izba Gospodarcza 

Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą. Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji. Kontakt: 
Raciborska Izba Gospodarcza 

Simona Winkler

rig@raciborz.com.pl 

32 415 51 89Adventure Media

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

604 231 738


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu