Kolejny start Ewy Bugdoł w Stanach Zjednoczonych

18-05-2017
|
Dodał: adventure_media
Kolejny start Ewy Bugdoł w Stanach Zjednoczonych
źródło:
Kolejny start Ewy Bugdoł w Stanach Zjednoczonych. Sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka wzięła udział w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman St. George 70,3, gdzie zmierzyła się z wymagającą trasą i najlepszymi triathlonistkami z całego świata.

Już niebawem, zawodniczka weźmie udział w Mistrzostwach Europy w Danii na dystansie 1/2 Ironman, gdzie powalczy o podium. 

Z początkiem kwietnia, w Texasie utytułowana zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, zainaugurowała nowy sezon triathlonowy. W sobotę, 6 maja wystartowała w kolejnych zawodach - Ironman St. George 70,3, gdzie zajęła 13. miejsce. Już niebawem, po powrocie do Europy, Ewa Bugdoł powalczy w Mistrzostwach Europy na dystansie 1 / 2 Ironman w Danii, a następnie w Enea Challenge Poznań.

Ironman St. George 70,3, odbył się w pobliżu Parku Narodowego Zion w stanie Utah. Na jego niezwykle malowniczą trasę, składało się: pływanie (1,9 km) w przepięknym jeziorze oraz jazda na rowerze (90 km) i bieg (21,1 km) z widokami na centrum St. George, śniegowy kanion i czerwone klify.

Ewa Bugdoł, która na swoim koncie ma ośmiokrotne Mistrzostwo Polski w triathlonie na dystansie długim oraz wywalczone w pięknym stylu Mistrzostwo Europy, w St. George zmierzyła się z najlepszymi zawodniczkami z całego świata. - Na starcie dałam z siebie wszystko, co pozwoliło mi zająć 13. miejsce w Mistrzostwach Ameryki Północnej Ironman 70,3. Miałam przyjemność startować pośród najlepszych zawodniczek z całego świata. Przyznam, że po cichu miałam nadzieję na wejście do pierwszej dziesiątki – powiedziała Ewa Bugdoł.
Jak przyznaje sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka, tego dnia pogoda nie rozpieszczała startujących. - Było bardzo upalnie. Słupki rtęci pokazywały około 34 st. C. Na rowerze do pokonania miałam 1200 m przewyższeń, w biegu ok. 450 m, natomiast całe zawody rozgrywały się na wysokości 1300 m.n.p.m. Piękne widoki, i równie trudna trasa - wyjaśniła pochodząca z Rud k. Raciborza triathlonistka.

- Bardzo się ciesze, że startując w USA miałam okazję zdobyć kolejne cenne doświadczenie. Teraz muszę skupić się na kolejnych zawodach, tym razem już w Europie. Pierwsze z nich odbędą się w Danii. Będą to Mistrzostwa Europy, na dystansie 1/2 Ironman (10 czerwca). Kolejny start to Enea Challenge Poznań (25 czerwca), które rozegrają się w stolicy Wielkopolski  – podsumowała na koniec Ewa Bugdoł.

Warto przypomnieć, że od września br., Ewa Bugdoł planuje zdobywać punkty niezbędne do zakwalifikowania się na organizowane na Hawajach Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku. Aby wziąć udział w  tych prestiżowych zmaganiach, zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa zaliczyć musi kilka dobrych startów. W związku z tym, pierwszym ku temu krokiem będzie udział pod koniec września w Ironman Emilia Romagna we Włoszech. 


* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.


* * *

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu