Srebro dla RAFAKO w Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km

16-05-2017
|
Dodał: adventure_media
Srebro dla RAFAKO w Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km
źródło:
W rozegranych 13 maja w Skawinie, IX Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km drużyna RAFAKO S.A. odniosła duży sukces, plasując się na II miejscu. W rywalizacji startowało 5 reprezentantów raciborskiej Spółki. O końcowym wyniku zdecydował łączny czas trójki najszybszych zawodników.
Skawina - malownicze miasteczko nieopodal Krakowa, gdzie od 2002 r. odbywa się Bieg Skawiński. Organizatorami cyklicznej imprezy biegowej jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie. W programie imprezy znajdują się: Bieg Główny na dystansie 10 km, Bieg na Rolkach na dystansie 9 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. W ramach Biegu Głównego rozgrywane są Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Gminy Skawina w biegu na 10 km. Łatwa o niewielkim przewyższeniu, należy do jednych z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych - tak z kolei opisać można trasę biegu, która posiada atest PZLA.

W tegorocznej rywalizacji firmę RAFAKO reprezentowało 5 osób: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz, Henryk Wiliger, Daniel Malisz. W zawodach uczestniczył również reprezentujący spółkę E003B7 Mateusz Andreasik. Wspólnie wywalczyli II miejsce, oznacza to poprawę o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku i wyrównanie najlepszego osiągnięcia w tych zawodach. Czas łączny uzyskany przez rafakowców (02:01:02) jest jednocześnie rekordowym w historii startów RAFAKO S.A. Na wynik łączny złożyły się czasy najlepszej trójki: Pawła Klinika (37:35), Jana Wilczka (40:21) oraz Krzysztof Jeremicza (43:06). 

- To mój siódmy start w Skawinie. W żadnym innym biegu nie startowałem tyle razy, co tutaj. Bardzo się cieszę, że stanowimy mocny kolektyw i po raz kolejny stajemy jako drużyna na podium Mistrzostw Polski Energetyków, tym bardziej, że konkurencja rośnie z roku na rok. Zawody branżowe zawsze wzbudzają w nas szczególną motywację, a wymierne efekty potwierdzają, że pot wylany na treningach nie poszedł na marne. Rekordowy tegoroczny czas łączny drużyny potwierdza, że trzymamy formę, pomimo upływu lat - podkreśla Krzysztof Jeremicz, kapitan teamu biegaczy z RAFAKO S.A.

Indywidualnie, po raz pierwszy wśród mężczyzn, reprezentant RAFAKO S.A, znalazł się w czołowej szóstce energetyków. Dokonał tego Paweł Klinik, który uplasował się na V pozycji, a z czasem netto 37:24 po raz kolejny w tym roku poprawił swój rekord życiowy na dystansie 10 km. - To mój szósty start w Mistrzostwach Polski Energetyków na 10 km w Skawinie. Od początku nastawiłem się na bieg w tempie na granicy mojej „życiówki” i szczęśliwie udało mi się utrzymać je do końca, poprawiając ją o 16 sekund. Cieszę się, że każdy z drużyny do tego startu się przyłożył i pobiegł na maksimum swoich możliwości, co kolejny raz zaowocowało miejscem na podium i pokazało, że RAFAKO to przede wszystkim drużyna - przyznał Paweł Klinik z RAFAKO S.A.

Pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów. Dodatkowo w biegu na rolkach wziął udział pracownik RAFAKO S.A. Patrick Kuroczik, który stanął na I miejscu podium w kategorii M20.

***

AUTOR TEKSTU: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIAZDJĘCIA: ARCHIWUM RAFAKO S.A.

***

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. 

***

KONTAKT:
www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu