III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!

15-05-2017
|
Dodał: adventure_media
III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!
źródło:
W ostatnią niedzielę sierpnia w Raciborzu odbędzie się III edycja RAFAKO Półmaraton Racibórz. Wielu biegaczy już zaczęło przygotowania to tego przedsięwzięcia. Aby ułatwić im pokonanie wymaganego dystansu, organizatorzy zapraszają doświadczonych zawodników, którzy chcieliby wcielić się w rolę pacemakerów.
III RAFAKO Półmaraton to największe święto biegowe w Raciborzu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zawody zamykają projekt 4Biegi Racibórz na 800-lecie nadania praw miejskich. Ale, co najważniejsze, start w rywalizacji będzie szansą na zdobycie ostatniej części unikatowego medalu. Patrząc wstecz, raciborski półmaraton zapisał się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest ponad 360 osób.

Wśród startujących są zawodowi rywale, jak również amatorzy, który po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami III RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: osir.raciborz@wp.pl.Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.4biegiraciborz.pl.

- Na zgłoszenia czekamy do 6 sierpnia. Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

Przebiec ponad 20 km w jak najkrótszym czasie, to dla wielu nie lada wyczyn. Pomóc w tym mają właśnie pacemakerzy, inaczej zwani zającami, czy balonikami. 

Pacemaker to biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy. 

Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem tytularnym RAFAKO S.A. Zapisy prowadzone są tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2891. 

***

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu