Bieg z Flagą na Dolinie

09-05-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Bieg z Flagą na Dolinie
źródło: ŚUW Katowice
358 biegaczy, 94 zawodników nordic walking i blisko 135 dzieci - już frekwencja świadczyła o tym, że "Dzień Flagi na Dolinie" to wydarzenie, które spotkało się z aprobatą i ogromnym zaintersowaniem mieszkańców.

Nawet kapryśna, deszczowa pogoda nie odstraszyła biegaczy. - Myślę, że dzisiejszy dzień pokazał, że warto pod biało - czerwoną spędzać czasWarto też utożsamiać się z flagą państwową i obnosić się z nią z dumą - mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas wręczania nagród zwycięzcom Biegu z Flagą. Zresztą wojewoda wystartował również i zakończył bieg z wynikiem 23 minut 54 sekund. 

To świetny pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Dzieci mogą też bliżej poznać symbolikę flagi i myślę, że długo zapamiętają ten dzień - mówili Ewa i Jacek Łopatowie, którzy na biegi przyjechali z synami Adamem i Michałem. - Nie miałem innych planów na ten dzień, więc postanowiłem w ten sposób uczcić święto biało - czerwonej - opowiadał Krzysztof Bryś.-Zamiast siedzenia na kanapie przed telewizorem wyruszyłem w plener, by aktywnie spędzić czas - dodał Kazimierz Dmitryszyn.

Na wszystkich uczestników, i małych, i dużych, czekały tzw. pakiety startowe, napój oraz posiłek regeneracyjny po zawodach - wszystko dzięki pomocy licznych partnerów akcji. Najmłodsi zawodnicy otrzymali m.in: czapeczkę (białą lub czerwoną), biało–czerwoną chorągiewkę oraz numer startowy, a na koniec biegu medal i dyplom. Pozostali biegacze dostali z kolei białą lub czerwoną koszulkę, jak również chorągiewkę oraz numer startowy i pamiątkowy medal.

Nie zabrakło pucharów i innych nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii „Biegu z Flagą”. Po uroczystym uhonorowaniu najlepszych biegaczy wojewoda Wieczorek wręczył na ręce prezydenta Marcina Krupy oraz przedstawiciela firmy Tauron flagi państwowe, które kilka dni przekazał Prezydent Rzeczypospolitej. 

Wyniki "Biegu z Flagą" można znaleźć na stronie internetowej pod adresem:  http://timing4u.pl/?page_id=28.

 „Dzień Flagi na Dolinie” organizowany był wspólnie z miastem Katowice pod patronatem wojewody śląskiego oraz prezydenta Katowic.

źródło: ŚUW Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu