Całe miasto w zasięgu wzroku

07-05-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Całe miasto w zasięgu wzroku
źródło: UM Gliwice fot. Mosquidron
Z wieży widokowej kościoła pw. Wszystkich Świętych roztacza się piękny widok na miasto. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami! Na wieżę można wejść z przewodnikiem PTTK w każdą niedzielę, aż do końca września.

Żeby się tam wdrapać, trzeba się trochę zmęczyć, ale warto – przy dobrej pogodzie widoki są oszałamiające. Panorama sięga aż do pasm Beskidów, a oddalona o ponad 50 km góra św. Anny wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Kościół pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) to najstarsza gliwicka świątynia. Wybudowano ją w XIII wieku w pobliżu dawnej bramy wjazdowej do miasta. Wieża swój obecny kształt otrzymała podczas największego i najbardziej gruntownego remontu w dziejach parafii, który w latach 1929‒1942 przeprowadził ówczesny proboszcz, ksiądz Edward Sobek.

Wieża widokowa będzie otwarta w każdą niedzielę od 30 kwietnia do 30 września między godz. 16.00 a 17.00. Bilet wstępu kosztuje 5 zł. ‒ W pozostałe dni tygodnia grupy należy zgłaszać w biurze Oddziału PTTK Ziemi Gliwickiej. Na wieżę można wejść wyłącznie z przewodnikiem – podkreśla Janina Lelito-Zimochocka, prezes oddziału. Biuro znajduje się przy gliwickim Rynku w kamienicy pod numerem 11 (tel.: 32/231-05-76).

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu