Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym

18-04-2017
|
Dodał: adventure_media
Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym
źródło:
Katarzyna Skrzypiec, utytułowana zawodniczka w fitness sylwetkowym, zdobyła Wicemistrzostwo Śląska w trakcie Ogólnopolskich Mistrzostw Śląska w kulturystyce i fitness w Mysłowicach. Tym samym, na co dzień pracująca w RAFAKO S.A. sportsmenka, zainaugurowała nowy sezon.

Już niebawem, w trakcie Mistrzostw Polski, które odbędą się w danich 22-23 kwietnia w Kielcach, powalczy o kolejne miejsce na podium. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness to trzecia co do wielkości impreza kulturystyczna i fitness obok Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zawody odbyły się 8 i 9 kwietnia w mysłowickim Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu. Zwycięstwo przypadło zawodnikom z klubu KS Olimp Zabrze, którzy zgarnęli większość trofeów. Pośród nich znalazła się Katarzyna Skrzypiec, która na co dzień pracuje jako Kierownik Projektu w RAFAKO S.A. Sportsmenka zdobyła Wicemistrzostwo Śląska.  

- Był to mój pierwszy start w tym sezonie, po ponad rocznej przerwie, a w planach są już kolejne. Na pewno wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Kielcach. Natomiast moim celem głównym będą zawody w sezonie jesiennym, czyli m.in Puchar Polski - wyznała Katarzyna Skrzypiec, Kierownik Projektu RAFAKO S.A.
Katarzyna Skrzypiec pierwszy raz na scenie Mistrzostw Śląska stanęła w 2013 roku w Żorach. Zarówno 4 lata temu, jak i tym razem zdobyła II miejsce. - W kategorii „fitness sylwetkowe”, w której startowałam było 12 zawodniczek, z których w pierwszej rundzie panel sędziowski wytypował finałową „szóstkę”. W rundzie drugiej, jury ponownie dokonało oceny sylwetki, w rezultacie czego uplasowałam się na II miejscu, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Śląska 2017 - opowiedziała K. Skrzypiec. 

Intensywne przygotowania do mysłowickich zawodów, Katarzyna Skrzypiec rozpoczęła w październiku ubr.  - Nie ukrywam, że po rocznej przerwie nie było mi łatwo wrócić do treningów, diety i całego reżimu związanego z przygotowaniami. Co więcej, oprócz pracy zawodowej, przybyło mi sporo obowiązków związanych z działalnością w kierunku rozwijania swojej pasji – mówiła fitnesska. 

Pani Katarzyna oprócz regularnej pracy, intensywnych przygotowań do swoich startów prowadzi także treningi z podopiecznymi. Jedną z nich jest Agnieszka Czapska, która również wystartowała w Mistrzostwach Śląska, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. - Kiedy zgłosiła się do mnie Agnieszka, widziałam w jej oczach jak bardzo chce i jak bardzo jest zmotywowana. Po wstępnej ocenie jej predyspozycji, mimo ogromu obowiązków, nie potrafiłam odmówić. Nie wiedziałam, czy się uda i czy będzie efekt, ale włożyłam w jej przygotowanie całą swoją wiedzę, doświadczenie i serce. Biorąc przy tym pod uwagę fakt, że jest to młoda osoba i dopiero zaczyna swoją karierę - zaznaczyła K. Skrzypiec. - Każdy z nas potrzebował na początku swojego „mentora” i jest mi bardzo miło, że Agnieszka obdarzyła mnie zaufaniem. Tym bardziej, jestem szczęśliwa i dumna, że wygrała kolejne zawody! To niesamowite uczucie móc przyczynić się do sukcesu i spełnienia marzeń drugiej osoby. To większa satysfakcja niż własny wynik - opowiadała z dumą Katarzyna Skrzypiec. 

Pracująca na co dzień w raciborskiej Spółce, Katarzyna Skrzypiec w planach ma także starty poza granicami Polski. Najważniejszymi, w których chce wystąpić będą Mistrzostwa Świata organizowane w tym roku we Francji, do których przygotowuje perfekcyjną formę startową. To jednak nie wszystko, ponieważ zawodniczka, oprócz fitness uprawia także inne sporty. Regularnie bierze udział m.in w Mistrzostwach Polski Energetyków w narciarstwie alpejskim, gdzie osiąga świetne wyniki. 
 

***
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl 

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu