Partnerska sieć przy śniadaniu

20-04-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Partnerska sieć przy śniadaniu
źródło: UM Siemianowice Śląskie
Biuro Obsługi Inwestora nie zwalnia tempa. Po udanej inicjatywie budowania nowych relacji z siemianowickim przedsiębiorcami czas na kolejny krok. Teraz nasi biznesmeni nie tylko mają wymieniać się doświadczeniem, ale tworzyć wzajemne partnerstwa, przestrzenie wymiany informacji.

Za nami już pięć śniadań z przedsiębiorcami. Ta jak najbardziej efektywna forma doczeka się niebawem ewolucji.

- Od początku podjęcia tej inicjatywy otrzymywaliśmy jak najbardziej pozytywne sygnały. W mieście jednak brakowało takiej platformy porozumienia między samymi przedsiębiorcami, ale także między nimi a samorządowcami. Trafiliśmy z naszym pomysłem w dziesiątkę. Nigdy jednak nie jest tak dobrze, żeby nie było lepiej – przekonuje Jakub Nowak, kierownik siemianowickiego BOI.

Na czym polega modyfikacja dotychczasowych śniadań?  Przede wszystkim zwiększy się grono zapraszanych: do 30-35 podmiotów. Zaproszenia nie ominą ani sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw ani większych podmiotów.

- Chcemy, by na każdym spotkaniu w takim gronie mógł wystąpić jakiś ekspert z wybranego zagadnienia. Przecież przedsiębiorcy też mają swoje wątpliwości i kłopoty – uważa Jakub Nowak.

Od najbliższego spotkania – zaplanowanego na 12 maja – uczestniczyć będzie w nich prezydent Siemianowic Śl. Rafał Piech, który od początku chce budować miejską gospodarkę na fundamencie porozumienia i współpracy różnych podmiotów z różnych dziedzin życia.

- Spotkaniami z przedsiębiorcami wykonaliśmy pierwszy krok. Teraz stawiamy kolejny, czego oczekują też sami beneficjenci naszych działań. Wszystko doskonale się układa i jak się okazuje podmiotów chcących z jednej strony budować własną pozycję, ale z drugiej nie zapominają o naszym mieście – jest naprawdę sporo. Musimy to wykorzystać – twierdzi Rafał Piech.

Taki też jest nowy pomysł na spotkania z przedsiębiorcami. To nie ma być już tylko i wyłącznie platforma wymiany doświadczenia, ale przestrzeń do tworzenia partnerstw, nowych poziomów współpracy.

- Dzisiaj networking wiedzie prym – nie ma złudzeń Tomasz Blacha z firmy WszystkoWleasingu.pl, uczestnik poprzednich śniadań – Wymiana informacji, ale też własnych zasobów, poleganie na wzajemnych kontaktach w biznesie – tak właśnie osiąga się założone efekty. Sprawdza się na całym świecie, sprawdzi się i u nas – dodaje z pewnością.

Podczas śniadań z przedsiębiorcami będzie odbywać się też zawsze prezentacja wskazanej siemianowickiej firmy. W ten sposób będzie można promować własne działania, ale też pokazywać szerszemu gronu napotykane problemy oraz sposoby ich rozwiązywania.

Zgłoszenia na śniadanie można dokonywać telefonicznie w Biurze Obsługi Inwestora pod nr tel. 32 760 53 59, bądź mailowo na adres investor@um.siemianowice.pl, podając:

Nazwę firmy, imię i nazwisko, branżę, telefon kontaktowy oraz e-mail.

Koszt uczestnictwa w śniadaniu wynosi 19 zł – płatne w recepcji hotelu Diament Vacanza, gdzie odbędzie się kolejne śniadanie, start 7:30. Każdy przedsiębiorca uczestniczący we wcześniejszych śniadaniach powinien przyprowadzić dodatkowo jednego przedsiębiorcę (przy czym muszą być również podane jego dane). 

źródło: Siemianowice Śląskie

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu