II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2017

14-04-2017
|
Dodał: adventure_media
II Kuźniański Półmaraton Leśny RAFAMET 2017
źródło:
Uczestnicy i organizatorzy II Kuźniańskiego Półmaratonu Leśnego RAFAMET 2017 odliczają już dni do startu. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia br. Zawodnicy będą mieli do pokonania malowniczą trasę o długości 21 097,5 m.; wiodącą przez lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Organizację wydarzenia wspiera m.in. Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A.

Sportowe święto rozpocznie się 23 kwietnia (niedziela) o godz. 10:00. Trasa o długości 21 097,5 m. posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. - Według atestatora, to jedna z najpiękniejszych tras biegowych Polsce. Asfaltowe drogi wiodące przez lasy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie zostały odbudowane po jednym z największych pożarów lasów w XX wieku. Długie podbiegi i korytarze powietrzne powodują, że trasa jest wyzwaniem dla biegaczy, ale sprzyja także biciu rekordów życiowych - opisuje Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, który jest organizatorem wydarzenia.

 Swój udział w kuźniańskim półmaratonie już zapowiedzieli miłośnicy biegów długodystansowych nie tylko z regionu, ale także mieszkańcy m.in. Krakowa, Oświęcimia i Gdańska. Wciąż trwają zapisy! Na uczestników czeka nie tylko malownicza trasa. O profesjonalną rozgrzewkę i odpowiednie przygotowanie biegaczy przed startem zadba zespół studentów-masażystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Specjalną lotną premię (na 10 km trasy) przygotował z kolei Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie! Zarówno kibice, jak i zawodnicy będą mogli liczyć także na solidną porcję dobrej muzyki. O rockowo-folkowe brzmienia zadba chorwacki zespół OGENJ.

Dla każdego zawodnika przewidziano pakiet startowy (składają się na niego; koszulka, koc termoaktywny, worek na ubranie, butelka wody, banan, talon na posiłek regeneracyjny) i pamiątkowy medal. Dla najlepszych w kategorii open przygotowano nagrody pieniężne, a na najszybszych w swoich  kategoriach wiekowych czekają nagrody rzeczowe. Poza tym zaplanowano klasyfikacje dla leśników i mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska. 

- W tym roku przypada jubileusz 50-lecia nadania praw miejskich Kuźni Raciborskiej. RAFAMET powstał na bazie tradycji przemysłowych tej miejscowości, jest z nią zatem nierozerwalnie związany. Kuźnia Raciborska uzyskała prawa miejskie również dzięki firmie, przyjezdni znaleźli w niej zatrudnienie i osiedlali się w tym regionie. Od początku swojej działalności RAFAMET angażował się w rozwój Kuźni Raciborskiej oraz działania na rzecz lokalnej społeczności i tak jest do dziś - mówi E. Longin Wons, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek RAFAMET S.A., która jest jednym ze sponsorów wydarzenia. - Nie wyobrażam sobie, aby kuźniański półmaraton odbywał się bez wsparcia naszej firmy. Popieramy zdrowy styl życia i z radością zaangażowaliśmy się w inicjatywę adresowaną do biegaczy - dodaje. 

Szczegółowe informacje na temat półmaratonu, a także regulamin wydarzenia można znaleźć na stronach internetowych www.kuzniakultury.pl i www.maratonypolskie.pl oraz www.fitold3.wixsite.com/iikplr2017. 

* * *

Autor tekstu: Anna Koza, Adventure Media

* * *

RAFAMET S.A.
Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje). Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

* * *
Kontakt:
www.rafamet.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
+ 48 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu