Uczniowie z Kuźni Raciborskiej zwycięzcami Konkursu Ekonomicznego

07-04-2017
|
Dodał: adventure_media
Uczniowie z Kuźni Raciborskiej zwycięzcami Konkursu Ekonomicznego
źródło:
W piątek, 7 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 w Raciborzu odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Handel i negocjacje”. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Gimnazjum z Kuźni Raciborskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza.

Młodzież powiatu raciborskiego wzięła udział w VII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego hasło przewodnie brzmiało „Handel i negocjacje”. Pierwszy etap konkursu zorganizowano indywidualnie w każdej szkole gimnazjalnej, która chciała uczestniczyć w tym projekcie. Drugi i trzeci poziom odbył się 7 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 (dawny Ekonomik). 

W piątkowym konkursie udział wzięło 8  drużyn z gimnazjów raciborskich i powiatowych. Pośród nich znaleźli się uczniowie z Pietrowic Wielkich, Grzegorzowic, Nędzy, Lubomi, Krzanowic oraz raciborskich G 1, G2 i G5. Rywalizacja składała się z dwóch etapów. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test ekonomiczny. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w następnym quizie. 

Najlepsi okazali się uczniowie z Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej, zaraz za nimi uplasowali się przedstawiciele Gimnazjum nr 2 w Raciborzu. Trzecia lokata z kolei należała do zawodników raciborskiego Gimnazjum nr 5. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Raciborską Izbę Gospodarczą,  Radę Rodziców Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, EKO-OKNA S.A. oraz Gminę Krzanowice. 

Jak przyznał Paweł Ptak, nauczyciel przedmiotu ekonomii w CKZiU nr 1, który także zasiadał w jury konkursu, walka była bardzo zacięta, ponieważ z roku na rok gimnazjaliści są coraz lepiej przygotowani. Celem projektu jest propagowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. - W konkursie udział wzięli uczniowie z ośmiu powiatowych szkół gimnazjalnych. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, prezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy ekonomicznej. Tym razem skupiliśmy się na handlu i negocjacjach. Co więcej, szkoły mogły także przygotowywać krótkie filmiki reklamujące nasze kierunki nauczania. Przyznam, że kilka zespołów stworzyło bardzo ciekawe prace  – powiedział Paweł Ptak, nauczyciel ekonomii w CKZiU nr 1. 

- Za nami już siódma edycja konkursu. Z roku na rok poziom, jaki reprezentują uczniowie szkół biorących udział w wydarzeniu jest coraz wyższy. Przygotowanie młodzieży jest bardzo dobre. Jako ciekawostkę dodam, że bardzo często zdarzały się odpowiedzi stu procentowe, w związku z czym ciężko było nam wyłonić tych najlepszych. Bardzo nas to cieszy, że młodzi ludzie chcą się uczyć -  mówił Zenon Sochacki, wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego CKZiU w Raciborzu. - Każdy konkurs przygotowywany jest pod innym hasłem. W tym roku był to „Handel i negocjacje”. Niemniej jednak, od pierwszej edycji projektu, przyświeca mu jedna idea, a mianowicie „ekonomia w życiu codziennym”. Jest to bardzo ważny aspekt, którego zasady staramy się przekazać młodzieży – podsumował  Zenon Sochacki. 

Organizatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych z CKZiU nr 1 w Raciborzu.Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza. 

* * *
Raciborska Izba Gospodarcza

Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą. Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji. 

Kontakt:

Raciborska Izba Gospodarcza

Simona Winkler

rig@raciborz.com.pl

32 415 51 89

Adventure Media

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl

604 231 738


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu