Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego

05-04-2017
|
Dodał: adventure_media
Przedstawiciele RAFAKO pobiegli w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego
źródło:
1737 biegaczy z całego świata, 2 kwietnia wzięło udział w XVIII Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Walczyli o puchar starosty żywieckiego. W tym gronie byli również przedstawiciele firmy RAFAKO S.A. Najlepszy czas z teamu uzyskał Ryszard Baran (01:48:39).
Piękne widoki i prawdziwie wiosenna aura towarzyszyła biegaczom, którzy w ubiegłą niedzielę pokonywali półmaraton w Żywcu. Trasa wiodła dookoła Jeziora Żywieckiego położonego w samym sercu Beskidów w Kotlinie Żywieckiej. Start i meta usytuowane były na rynku. 

W rywalizacji o puchar starosty żywieckiego startowali biegacze z Polski, Kenii, Węgier, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Austrii, Francji i Hiszpanii. Wśród nich była piątka pracowników RAFAKO S.A. Na trudnej pagórkowatej trasie najlepszy czas spośród rafakowców 01:48:39 uzyskał Ryszard Baran. Pół minuty później finiszował Henryk Wiliger. Bieg ukończyli także: Zbigniew Szewczuk, Dominik Zajonc i Bartosz Główka. - Muszę przyznać, że jak na rozpoczęcie sezonu biegowego te zawody nie należały do łatwych. Trasa charakteryzowała się dużą ilością podbiegów, które dało się odczuć, słoneczna pogoda wraz z wysoką temperaturą również dała się we znaki. Następnym razem jak będę miał okazję jeszcze tam pobiec, na pewno troszeczkę inaczej rozłożę siły – relacjonuje Bartosz Główka z RAFAKO S.A.

Tymczasem, po malowniczym wyścigu pozostały już tylko wspomnienia, bo rafakowcy przygotowują się do kolejnych startów. 

AUTOR TEKSTU: JUSTYNA KORZENIAK, ADVENTURE MEDIA
ZDJĘCIA: ARCHIWUM RAFAKO S.A.

***
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. 

***
KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu