Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy

29-03-2017
|
Dodał: adventure_media
Rafakowcy w Warszawie zainaugurowali sezon biegowy
źródło:
Piękna pogoda, tysiące biegaczy, wspaniała organizacja i mnóstwo pozytywnych emocji, czyli 12. PZU Półmaraton Warszawski, w którym 26 marca uczestniczyli biegacze z firmy RAFAKO S.A. Najlepszy wynik z załogi wybiegał Paweł Klinik. Drużynowo rafakowcy zajęli wysokie 8. miejsce w kat. „Najszybsza firma”.

Udziałem w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim zawodnicy reprezentujący firmę RAFAKO S.A. oficjalnie rozpoczęli tegoroczny sezon biegowy. Na starcie największego w kraju biegu ulicznego ustawiło się blisko 13 tys. zawodników z całego świata. W tym gronie znalazło się także 5 reprezentantów raciborskiej Spółki. Wspaniała organizacja, w miarę płaska trasa, a do tego piękna wiosenna aura sprzyjała osiąganiu kolejnych życiowych rekordów. Potwierdzić to mogą Krzysztof Jeremicz (1:34:27) i Henryk Wiliger (1:41:20). - Półmaraton Warszawski był nie tylko największym, ale i jednym z najlepiej zorganizowanych biegów, w jakim dane mi było uczestniczyć. Ciekawa trasa, pokazująca uroki Warszawy i świetny doping kibiców skutecznie dodawały skrzydeł. Sporym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że o ponad półtorej minuty udało mi się pobić moją życiówkę. Bardzo się z tego cieszę. Myślę, że doda mi to więcej wiary w siebie - relacjonuje Krzysztof Jeremicz z RAFAKO S.A.

Dystans 21 097,5 m najszybciej z rafakowców pokonali: Paweł Klinik, uzyskując czas 1:24:28 i plasując się na 363 miejscu oraz Jan Wilczek (1:31:24). - Pogoda dopisała. Chłodno i niezbyt mocny wiatr to prawie idealne warunki do osiągania najlepszych swoich wyników. Jednak do końca nie wiedziałem, czy wystartuję w tej rywalizacji, ponieważ tydzień wcześniej brałem udział w Półmaratonie Marzanny w Krakowie, w którym udało mi się zrobić tzw. „życiówkę”. Pierwsze kilometry pokazały, że nogi jeszcze nie zregenerowały się całkowicie, ale czułem się dobrze i z każdym krokiem powoli się rozkręcałem – mówi Paweł Klinik z RAFAKO S.A.W zawodach wzięła  udział również Gabriela Sobczyk, weteranka długich dystansów, dla której nie wynik jest najważniejszy, a dobra zabawa i kolejny medal do kolekcji. 

W klasyfikacji firmowej, w ramach akcji Firma Przyjazna Bieganiu drużyna RAFAKO S.A. w składzie: Paweł Klinik, Jan Wilczek, Krzysztof Jeremicz zajęła 8. miejsce w kat. „Najszybsza Firma”. Konkurencja była spora, bo do rywalizacji stanęły największe polskie przedsiębiorstwa, które miały kilkukrotnie więcej reprezentantów na trasie półmaratonu niż RAFAKO. 

Klasyfikacja Firmy Przyjazne Bieganiu – Najszybsza firma (miejsca 1 – 20)
1. PKO Bank Polski
2. PZU
3. Inter Cars S.A.
4. Orange Polska S.A.
5. Accenture 
6. Instytut Lotnictwa
7. T-Mobile Polska S.A. 
8. RAFAKO S.A.
9. BANK PEKAO SA
10. Metro Warszawskie sp. z o.o.
11. Polskie Sieci Elektronenergetyczne S.A. 
12. Exatel S.A.
13. Alior Bank S.A.
14. Ministerstwo Sprawiedliwości
15. Altkom Software & Consulting
16. Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh
17. Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. 
18. Politechnika Warszawska
19. ABC DATA SA
20. Grupa Pracuj

Pełna klasyfikacja dostępna pod adresem: http://pzupolmaratonwarszawski.com/wp-content/uploads/sites/3/2017/03/12PZUPolmaratonWarszawski_FPBnajszybsza.pdf

* * *

Autor tekstu: Justyna Korzeniak/Adventure MediaZdjęcia: Archiwum RAFAKO

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *
KONTAKT:
www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu