Konkurs plastyczny - "Mój Zielony Świat"

23-03-2017
|
Dodał: Milena Morcinek
Konkurs plastyczny - "Mój Zielony Świat"
źródło: materiały SILBO
SILBO organizuje konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Inicjatywa dedykowana jest dla wybranych placówek z miast partnerskich Akcji Ekologicznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK. Motywem przewodnim konkursu jest stworzenie pracy tematycznej „Mój Zielony Świat”.

SILBO zaprasza dzieci do przedstawienia swojej wizji zielonego świata w kreatywnej, baśniowej stylistyce. Wiek uczestników to 4-11 lat. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów I-IV klas szkół podstawowych z wybranych placówek miast Partnerskich ZIELONEJ WYSPY ŚLĄSK.

 

Celem Konkursu jest propagowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci, a w tym: popularyzacja wiedzy o odpowiedzialności środowiskowej, rozwijanie kreatywności, uzdolnień artystycznych i wrażliwości na otaczający dzieci świat.

 

Organizator konkursu, wiodący na rynku europejskim, śląski producent opakowań firma SILBO, po raz kolejny jest partnerem akcji ekologiczno-artystycznej, której gospodarzem jest Zespół grający „zieloną muzykę”- Carrantuohill. Pomysłem inicjatorów Zielonej Wyspy Śląsk w ramach zajęć i warsztatów edukacyjnych jest organizowanie wielu eko atrakcji dla dzieci i rodzin ze Śląska. SILBO wychodząc naprzeciw akcjom mającym na celu propagowanie idei „think green”, zaangażowało się w kilka projektów koordynowanych przez Zieloną Wyspę Śląsk.

 

Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice. Temat pracy: „Mój zielony Świat”. Prace wykonane zgodnie z Regulaminem konkursu należy przesłać w opakowaniach zapewniających bezpieczne dotarcie przesyłki do dnia 28 kwietnia 2017 r.

 

http://www.silbo.pl/pl/aktualnosci,99/268,regulamin-konkursu-silbo.html


InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu