Konkurs dla najlepszych

22-03-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Konkurs dla najlepszych
źródło: UM Gliwice
Między 23 a 25 marca odbędzie się XI Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Ludomira Różyckiego.

W muzyczne szranki staną najbardziej utalentowani młodzi śpiewacy z całego kraju. Przesłuchania i koncerty będą otwarte dla publiczności.

W konkursie wezmą udział uczniowie klas śpiewu solowego szkół muzycznych drugiego stopnia. Przesłuchania będą podzielone na dwa etapy i rozpoczną się 23 marca o godz. 9.30 w Państwowej Szkole Muzycznej przy ul. Wieczorka 6. Potrwają do godz. 17.30. Druga grupa solistów zaprezentuje się 24 marca (od godz. 10.00 do 13.30). Później jury uda się na obrady, a o godz. 15.00 młodzi wokaliści i zgromadzona w szkole publiczność wysłuchają wykładu Sławomira Pietrasa pt. „Polscy śpiewacy na wielkich scenach operowych świata”.

Wyniki I etapu zostaną ogłoszone o godz. 15.45 i po krótkiej przerwie, o godz. 16.30 wyłonieni w eliminacjach soliści rozpoczną wykonania II etapu konkursu. Druga grupa uczestników zaśpiewa 25 marca, między godz. 10.00 a 12.00. Laureatów poznamy o godz. 13.00. Wręczenie nagród i koncert najlepszych wokalistów zaplanowano na godz. 16.00 w sali koncertowej PSM.

 W tym roku przewodniczącym konkursowego jury będzie Wiesław Ochman, światowej sławy tenor liryczny, który występował między innymi w mediolańskiej La Scali i nowojorskiej Metropolitan Opera. Miłośnicy pięknych i czystych głosów będą mieli niezwykłą okazję posłuchać śpiewaka podczas koncertu „Gwiazdy wokalistyki polskiej” 23 marca o godz. 19.00. Na scenie Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II (ul. Jana Pawła II 5a) będą towarzyszyć mu Urszula Kryger, śpiewaczka i pianistka, oraz sopranistka Ewa Biegas.

Organizatorem konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna w Gliwicach. Prezydent Gliwic objął wydarzenie honorowym patronatem.

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu