EKO-OKNA z kolejnym Diamentem Forbesa

16-03-2017
|
Dodał: adventure_media
EKO-OKNA z kolejnym Diamentem Forbesa
źródło:
Firma EKO-OKNA S.A. po raz drugi z rzędu zajęła wysokie miejsce w rankingu Diamentów Forbesa. W województwie śląskim plasuje się na 3 pozycji wśród przedsiębiorstw o przychodach powyżej 250 mln zł rocznie, zaś w Polsce zajmuje 17 miejsce. Taki wynik to efekt wdrożenia i sukcesywnej realizacji strategii, którą Spółka przyjęła 5 lat temu.

Największym sukcesem EKO-OKIEN w minionym roku było niewątpliwie utrzymanie tendencji wzrostowej sprzedaży o ponad 30 procent. - Pięć lat temu założyliśmy strategię rozwoju i konsekwentnie te cele realizujemy. Nasza strategia składa się z kilku czynników, ale najważniejszy w tym wszystkim jest klient. Działania, które realizujemy są skoncentrowane wokół niego, od wprowadzenia oferty produktowej po serwis gotowych, dostarczonych produktów - podkreśla Mateusz Kłosek, prezes Zarządu EKO-OKNA S.A.

Rok 2016 to również intensywny rozwój oraz rozbudowa przedsiębiorstwa z Kornic. Otwarto dwie nowe hale produkcyjno-biurowe. Rozpoczęto produkcję szyb zespolonych. O kolejnych 80 nowych samochodów ciężarowych firma powiększyła swoją flotę transportową, a każdy z nich wyposażony został w wózek widłowy dla sprawniejszego rozładunku. Zakupiono również 3 nowoczesne maszyny (firmy Schirmer) produkujące okna PCV. Warto dodać, że są to jedne z najlepszych urządzeń dostępnych w Europie. Dzięki temu moce produkcyjne firmy wynoszą od 5,5 tys. do 7 tys. okien dziennie. Spółka jako jedyna na krajowym rynku stolarki otworowej potrafi w ciągu 7 dni zrealizować i dostarczyć odbiorcy produkty z tak szerokiego asortymentu. 

EKO-OKNA zdecydowanie umocniły się też na rynkach zagranicznych. Regularnie dostarczają produkty do 33 państw. W planach jest także mocniejsze wejście na rynki: skandynawski i brytyjski. Stale też powiększa się kadra pracowników (obecnie zatrudnionych jest już ponad 2,7 tys. osób) oraz tworzone są nowe działy. Zwieńczeniem tych działań z pewnością jest kolejny Diament Forbesa.

Nagroda jest wyjątkowa, ponieważ podkreśla znaczenie firmy na rynku krajowym i motywuje do dalszego rozwoju. - Każde wyróżnienie jakie otrzymujemy ogromnie nas cieszy i utwierdza w przekonaniu, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Ale do nagród podchodzimy z pokorą. Najbardziej koncentrujemy się na kliencie, dobrze wykonanym produkcie i obsłudze - to są nasze priorytety - podsumowuje Mateusz Kłosek. 

Warto wiedzieć, że ranking Diamentów Forbesa tworzony jest przez firmę Bisnode Polska w partnerstwie miesięcznika Forbes od 2006 roku. W zestawieniu uwzględnia się firmy, które w trzech ostatnich latach najdynamiczniej zwiększały swoją wartość. Pozycja opracowana jest na podstawie sprawozdań finansowych za rok obrachunkowy złożonych w KRS lub opublikowanych w Monitorze Polskim B. 

***

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

EKO-OKNA S.A. to międzynarodowy producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium. Na rynku od 1998 roku. Produkcja odbywa się w czterech halach, wyposażonych w najnowocześniejsze, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Proces produkcyjny wspierany jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowniczą. Firma stawia na rozwój i innowacje. EKO -OKNA jako pierwsi w Europie wprowadziły do masowej sprzedaży okna wykonane w technologii kształtowego zgrzewania profili V-Perfect. Firma oferuje kilkadziesiąt różnych systemów okiennych i drzwiowych. Produkuje także systemy przesuwne, rolety, bramy segmentowe czy moskitiery. Wszystko najwyższej jakości, gdyż korzysta z wysokiej klasy materiałów pochodzących od wiodących, europejskich dostawców. Zakład daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości swoich produktów. Działa w oparciu o systemy zarządzania jakością ISO 9001. 


***
KONTAKT:
EKO OKNA S.A.
www.ekookna.pl 

Kontakt dla mediów:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu