W Mysłowickim Centrum Zdrowia na pacjentów czekają lekarze rodzinni

14-03-2017
|
Dodał: Karolina Kula
W Mysłowickim Centrum Zdrowia na pacjentów czekają lekarze rodzinni
źródło:
Mysłowickie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. od trzech lat prowadzone jest przez nowy Zarząd, zapewniając mieszkańcom miasta dostęp do bezpłatnej opieki medycznej w ramach NFZ, jak i specjalistycznej opieki – również prywatnej. Do 30 kwietnia osoby, które wybiorą lekarza rodzinnego w MCZ, mają możliwość skorzystania bezpłatnie z porad dietetyka.

Mysłowickie Centrum Zdrowia, mieszczące się przy ulicy Mikołowskiej 1, to placówka medyczna, którą mieszkańcy Mysłowic dobrze znają. Większość z nich właśnie tutaj przyszła na świat, a teraz zarówno oni jak i członkowie ich rodzin mogą być otoczeni wieloprofilową opieką. Obok poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w której pracuje dwóch lekarzy rodzinnych, pacjenci mogą również skorzystać z leczenia w poradniach: kardiologicznej, metabolicznej, dermatologicznej i położniczo-ginekologicznej. MCZ przyjmuje na trzy oddziały szpitalne: położniczo-ginekologiczny oraz noworodków i wcześniaków, a także wewnętrzny. Możliwe jest również wykonanie badań RTG, USG, pomiaru ciśnień metodą Holtera  oraz wykonanie prób wysiłkowych. Na miejscu działa także szkoła rodzenia oraz laboratorium, gdzie możliwe jest wykonanie szerokiego wachlarzu badań.

- Podstawowy zakres opieki zdrowotnej w ramach NFZ, to nie tylko badania i porady lekarskie w gabinecie. Pakiet świadczeń POZ daje również pacjentom możliwość wykonania licznych badań diagnostycznych m.in. badań laboratoryjnych, USG, EKG, pomiaru ciśnienia krwi czy spirometrii, a także przeprowadzenia szczepień i bilansów zdrowia – mówi lek. Anna Danilczuk z Mysłowickiego Centrum Zdrowia.

Lekarze rodzinni w MCZ, ułatwiają pacjentom także korzystanie w razie potrzeby z funkcjonujących w ramach placówki poradni specjalistycznych: kardiologicznej, metabolicznej, dermatologicznej i położniczo-ginekologicznej. Ściśle współpracują również z kadrą medyczną pracującą w Oddziałach szpitalnych. - Jako lekarz rodzinny w razie potrzeby kieruję swoich pacjentów na bezpłatne leczenie do poradni specjalistycznych, szpitali czy sanatorium. Zapewnione są  również zabiegi pielęgniarskie oraz opieka  pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej i położnej środowiskowo – rodzinnej –informuje lek.  Anna Danilczuk.

Nowością w Mysłowickim Centrum Zdrowia jest możliwość skorzystania z pakietu porad dietetycznych.  – Osoby, które zdecydują się wybrać lekarza rodzinnego w MCZ do 30 kwietnia 2017 roku, mogą skorzystać z pakietu indywidualnych porad żywieniowych przygotowanych przez naszą panią dietetyk – wyjaśnia lek. Krzysztof Bromboszcz. MCZ uczestniczy także w programie ministerialnym związanym z profilaktyką chorób układu krążenia, gdzie w wybranych grupach wiekowych pacjentom zapewnia się profesjonalne porady kardiologiczne i diabetologiczne z panelem niezbędnych badań specjalistycznych - dodaje.

- Wybrałam lekarza rodzinnego w Mysłowickim Centrum Zdrowia, ponieważ wszystko tu jest dobrze zorganizowane, a lekarze mili i życzliwi dla pacjentów. Marzy mi się też zrzucenie zbędnych kilogramów przed latem, ale zrobię to tylko pod okiem specjalisty, to bezpieczniejsze w moim wieku.– mówi Wiloletta Snyk, nowa pacjentka MCZ.

Wybór lekarza rodzinnego (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) jest bardzo prosty.  Wystarczy wybrać jednego z naszych lekarzy rodzinnych: lek. Krzysztofa Bromboszcza lub lek. Annę Danilczuk, a następnie pobrać u nas w przychodni lub ze strony www deklarację POZ, potem wypełnić ją z naszą pomocą lub samemu, złożyć u nas i można już korzystać z naszej opieki – informuje starsza pielęgniarka Zenona Czerniak,  pracująca w rejestracji placówki. Co ważne, wybór nowego lekarza rodzinnego (Podstawowej Opieki Zdrowotnej) nie wiąże się z koniecznością wypisywania się z placówki, w której pacjent korzystał wcześniej z porad lekarza rodzinnego, te formalności są automatycznie aktualizowane.

Od trzech lat Mysłowickie Centrum Zdrowia jest placówką która nie tylko dba o zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców, ale także znacznie zasila budżet miasta. Wcześniej miasto dokładało do placówki około miliona złotych rocznie, a  w latach od 2014 do 2016  MCZ  zasiliło już kasę miejską kwotą 1,2 mln złotych (m. in. w postaci czynszu i podatku od nieruchomości). Wraz z rozwojem tej placówki, kwoty będą się zwiększać.


Wszyscy zainteresowani  Poradnią Lekarza Rodzinnego w MCZ mogą zasięgnąć informacji na stronie placówki www.mcz.myslowice.pl lub pod numerem telefonu 32 222 54 77, w godzinach otwarcia  poradni, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

 

 
InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu