Zmiany w organizacji ruchu na A4 Katowice-Kraków w rejonie węzła Rudno – montaż bramownicy

13-03-2017
|
Dodał: karolinasufleta
Zmiany w organizacji ruchu na A4 Katowice-Kraków w rejonie węzła Rudno – montaż bramownicy
źródło:
Dzisiaj, tj. 13 marca o godzinie 18:00, w związku z montażem bramownicy w rejonie węzła Rudno, na autostradzie A4 Katowice-Kraków wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Będzie ona obowiązywać do 14 marca, do godziny 2:00. 14 marca pomiędzy godziną 1:00 a 2:00 w nocy, autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut.

Trwają ostatnie prace związane z rozbudową węzła Rudno na A4 Katowice-Kraków. W tym tygodniu montowana będzie bramownica, na której pojawi się oznakowanie informujące o zjazdach z autostrady na węźle.

W związku z pracami montażowymi od poniedziałku 13 marca, od godziny 18:00 do wtorku 14 marca, do godziny 2:00 na obydwu jezdniach autostrady, od km 381+235 do km 383+235, obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Na jezdni w kierunku Krakowa:

  • od godziny 18:00 do 2:00 zamknięty będzie pas awaryjny/włączenia
  • od godziny 22:00 do 2:00 zamknięty będzie dodatkowo pas lewy, a ruch będzie się odbywał tylko pasem prawym. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Na jezdni w kierunku Katowic:

  • od godziny 24:00 do 2:00 zamknięty będzie pas lewy. Ruch będzie się odbywał tylko prawym pasem, z prędkością maksymalną 80 km/h.

Dodatkowo, we wtorek 14 marca, między godziną 1:00 a 2:00 w nocy, autostrada zostanie zamknięta w obu kierunkach na około 20 minut.

Podróżni udający się na lotnisko w Balicach lub Pyrzowicach powinni wziąć więc pod uwagę dłuższy czas przejazdu autostradą.

Planowane prace są uzależnione od warunków atmosferycznych, w związku z czym czas ich wykonywania może ulec zmianie.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystąpił do rozbudowy węzła Rudno w sierpniu 2015 roku. Przewidziana w umowie koncesyjnej inwestycja przyspieszona została na prośbę okolicznych samorządów. Po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic.

Termin uruchomienia nowych łącznic węzła Rudno uzależniony jest od terminu zakończenia postępowania administracyjnego związanego z pozyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co powinno nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

 

###

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskał koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

 

dodatkowych informacji udzieli:

 

Rafał Czechowski

Rzecznik Prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

e-mail: r.czechowski@imagopr.pl

tel. 601 063 200

 

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu