Wiosnę witamy z psami

18-03-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Wiosnę witamy z psami
źródło: UM Gliwice
Przed nami pierwszy w tym roku, radosny i wiosenny „Bieg na sześć łap”!

To jeden z lepszych sposobów na spędzenie sobotniego popołudnia – nie tylko zapewnimy sobie ruch na świeżym powietrzu, ale jeszcze sprawimy radość psiakom, które już nie mogą się doczekać i z uciechy merdają ogonkami.

„Bieg na sześć łap” to impreza Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i gliwickiego schroniska dla zwierząt, która polega na wspólnym 3-kilometrowym aktywnym spacerze ludzi i psów. W zabawie może wziąć udział każdy – to impreza dla całych rodzin. To również dobry sposób, by przyjrzeć się bliżej zwierzakom i być może ofiarować któremuś ciepły dom. Impreza odbędzie się w sobotę, 18 marca. Wydarzenie ma formę zabawy – nie biegamy na czas, nie ma opłaty wpisowej.

– Wcześniejsze edycje „Biegu na sześć łap” w Gliwicach cieszyły się ogromną popularnością. Każdorazowo do schroniska przychodziły tłumy osób chcących wyprowadzić psy na spacer. Rekord padł w kwietniu ubiegłego roku – gościliśmy wówczas 340 uczestników! Dzięki tak ogromnemu zainteresowaniu biegaczy, spacerowiczów oraz mediów, kilkunastu bezdomnym psom udało się znaleźć nowych opiekunów! – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik MZUK w Gliwicach.

W tym sezonie zmieni się nieco formuła wydarzenia. Biegi będą się odbywały w wyznaczonych terminach, o których informacje będzie można znaleźć na stronie internetowej mzuk.pl oraz na facebookowych profilach MZUK i schroniska dla zwierząt. Pierwsze spotkanie zaplanowano 18 marca. Uwaga! Zwierzęta przekazywane są biegaczom pełnoletnim (po podpisaniu jednorazowej umowy adopcyjnej na czas trwania imprezy). Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w imprezie pod opieką dorosłych.

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu