Gliwicki „Sukces na Śląsku”

12-03-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Gliwicki „Sukces na Śląsku”
źródło: UM Gliwice
Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów obchodzące w 2016 roku 25-lecie działalności wybrało najlepszych zarządzających i najlepsze firmy w regionie w Konkursie „Sukces na Śląsku”.

Wśród wyróżnionych nie zabrakło gliwickiego akcentu – nagrodę przyznano Jerzemu Łoikowi, szefowi gliwickiej podstrefy, firmie AIUT, Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. oraz Instytutowi Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

Wyróżnienia „Sukces na Śląsku” są corocznie przyznawane przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów. Za osiągnięcia w 2016 r. oraz  lata poprzednie wyróżnienia przyznano 17 śląskim podmiotom w kategoriach: Menedżer 25-lecia na Śląsku, Firma 25-lecia na Śląsku, Firma Roku 2016 na Śląsku, Bank Roku 2016 na Śląsku, Menedżer roku 2016 na Śląsku, Innowacyjna Firma Roku 2016 roku 2016 na Śląsku, Zasłużony dla Śląskiego Środowiska Menedżerskiego. Wśród laureatów są 4 podmioty z Gliwic dla których wyróżnienia rekomendacji udzieliła Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa Gliwicach. Wyróżnienia wręczyli m.in. członek zarządu Województwa Śląskiego Kazimierz Karolczak, prezes zarządu Śląskiego Stowarzyszenia Menedżerów Tomasz Jachimowicz oraz prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach Wiktor Pawlik.

– Liczę na to, że państwo będą w dalszym ciągu działać swoją pracą na rzecz rozwoju regionu, by nasze województwo było miejscem, gdzie się dobrze żyje mieszkańcom, gdzie mogą pracować w zarządzanych przez państwa firmach i organizacjach – mówił podczas uroczystości Kazimierz Karolczak, członek zarządu Województwa Śląskiego.

Jerzy Łoik, szef gliwickiej podstrefy i wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA, odebrał statuetkę Menedżer 25-lecia na Śląsku w kategorii menedżer instytucji otoczenia biznesu. Tytuł firmy 25-lecia, w kategorii instytucji naukowo-badawczej, otrzymał Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach. GAPR przyznano tytuł firmy 25-lecia na Śląsku w kategorii instytucja otoczenia biznesu.

– Dla nas ta nagroda to duży honor. Traktujemy ją jako uznanie dla twórczego rozwinięcia przez GAPR potencjałów dwóch firm – Agencji Rozwoju Lokalnego w Gliwicach oraz Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw, którą ta pierwsza kupiła od Skarbu Państwa. Właśnie poprzez ich połączenie stworzyliśmy GAPR. Cieszymy się, że Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów to dostrzegło – mówi Bogdan Traczyk, prezes zarządu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju w Gliwicach.

Firma AIUT odebrała wyróżnienie w kategorii Innowacyjna Firma Roku 2016 na Śląsku. Gliwicka firma została doceniona za projektowanie i realizację zrobotyzowanych stanowisk i linii produkcyjnych oraz stworzenie i rozwijanie inteligentnych systemów monitorowania dystrybucji i zużycia gazu, paliw, ciepła i wody.

– W 1991 roku zaczynaliśmy od zera, bez kapitału i doświadczenia biznesowego, ale z optymizmem i entuzjazmem. Nasza firma jest przykładem tego, że polska transformacja stworzyła dobre warunki dla ludzi chcących coś zrobić – mówi Brunon Gabryś, prezes zarządu AUIT Sp. z o.o., która od 1991 r. działa w Gliwicach. Firma zatrudnia obecnie 320 osób, ma na swoim koncie ponad 300 projektów zrealizowanych w 45 krajach.

Konkurs „Sukces na Śląsku” wyłania najlepszych zarządzających oraz firmy, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności gospodarki regionu. Wyróżnienia są przyznawane menedżerom m.in. w oparciu o analizę przebiegu dotychczasowej kariery zawodowej kandydata, wyniki kierowanej przez niego firmy, stosunek do integracji z Unią Europejską oraz działalność w środowisku menedżerskim.

– Warto pokazywać i nagradzać osoby, firmy czy instytucje zasłużone dla Śląska, które biorą udział w rozwoju naszego regionu. Z wyróżnionymi przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa współpracuje od wielu lat i dostrzega ich liczne zasługi. To dobre przykłady do naśladowania – podsumowuje Wiktor Pawlik, prezes RIPH w Gliwicach. 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu