Koleje zapowiadają korektę rozkładów jazdy

08-03-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Koleje zapowiadają korektę rozkładów jazdy
źródło: UM Gliwice
Idzie wiosna, więc... ruszają remonty torów kolejowych! W ślad za nimi od 12 marca do 11 czerwca obowiązywać będą częściowo zmienione rozkłady jazdy pociągów Kolei Śląskich i PKP Intercity. O czym powinni pamiętać gliwiczanie?

Koleje Śląskie opublikowały już informację, na co zwracać szczególną uwagę podczas planowania podróży w najbliższych tygodniach. Poważne utrudnienia szykują się na najbardziej obleganej regionalnej linii: Gliwice – Katowice – Częstochowa. Dlaczego? W terminie od 29 kwietnia do 4 czerwca utrudnienia wystąpią na odcinku Łazy – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice, gdzie będzie remontowany jeden z wiaduktów kolejowych. Prace będą prowadzone w soboty i niedziele, więc przez sześć kolejnych weekendów ruch pociągów na tym odcinku będzie odbywał się po jednym torze. W efekcie, w tym terminie, pociągi Kolei Śląskich na trasie Gliwice – Katowice – Częstochowa będą kursowały według wariantowego rozkładu jazdy. Dodatkowo od 8 maja do 10 czerwca na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice będą przeprowadzane prace związane z budową przejścia podziemnego i demontażem kładki dla pieszych.

Od 4 maja do 31 maja popołudniowy pociąg nr 44080 z Gliwic (odjazd o godz. 14.10) do Zawiercia na odcinku Gliwice – Katowice będzie kursował w trybie przyspieszonym, zatrzymując się jedynie w Zabrzu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie Batorym.

Jaką zmianę szykuje PKP Intercity? – Od 4 do 23 maja pomiędzy Zabrzem i Gliwicami zamiast dwóch torów czynny będzie tylko jeden. Na tym odcinku utrudnienia będą związane z remontem nastawni. W związku z tym sześć pociągów Intercity dziennie będzie jechało okrężną drogą przez Bytom, omijając Zabrze. Wydłuży to czas przejazdu o około 8–10 minut – informuje biuro prasowe PKP Intercity.

W najbliższy weekend, podczas wprowadzania korekt rozkładów, na największych stacjach w Polsce pomocy pasażerom udzielą informatorzy mobilni. Częściowo zmienione rozkłady obowiązujące od 12 marca są już dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach www.portalpasazera.pl iwww.rozklad-pkp.pl. O kursowaniu pociągów informują także przewoźnicy –  na stronie kolejeslaskie.com  i pod numerem telefonu 32/428-88-88 oraz na stroniewww.intercity.pl oraz pod numerem telefonu 19 757.

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu