Zakochaj się…

12-02-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Zakochaj się…
źródło: UM Gliwice
14 lutego. Dzień Świętego Walentego. Dzień Zakochanych. Jednym słowem walentynki! Gliwice już przygotowują się do tego miłego dnia, podczas którego bardziej niż na co dzień ludzie okazują sobie miłość, ale też przyjaźń i życzliwość.

Z okazji walentynek szczególną atrakcję w Palmiarni przygotowuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Ciekawą propozycję przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna. Nie przegapcie!

…w Palmiarni

Gliwickie tropiki, często wykorzystywane jako plener do zdjęć ślubnych, tym razem staną się scenerią, w której swoje uczucia będą mogli uwiecznić wszyscy goście Palmiarni. W niedzielę 12 lutego każdy będzie mógł zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie w walentynkowej fotobudce. Maszyna, która uwieczni na zdjęciu waszą miłość, pojawi się w Palmiarni w niedzielę, dwa dni przed Dniem Zakochanych, który wypada we wtorek. Specjalnie wybrano na świętowanie dzień wolny, by każdemu dać szansę skorzystania z walentynkowej niespodzianki.

– To sympatyczna zabawa, do której warto podejść z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczy stanąć przed obiektywem, zapozować i po chwili odebrać wydrukowane zdjęcie. Tłem fotografii będzie piękne i egzotyczne wnętrze pawilonu historycznego Palmiarni – zachęca Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Podczas ubiegłorocznej walentynkowej akcji w Palmiarni, w ciągu zaledwie kilku godzin powstało kilkaset zdjęć.

– Nasi goście chętnie korzystali z przygotowanych rekwizytów – zabawnych okularów, serduszek, wąsów, masek. Fotografowały się zakochane pary, rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, znajomi, wszyscy, którzy darzą się uczuciem i sympatią. Mamy nadzieję, że również w tym roku gliwiczanie chętnie będą się fotografować w gliwickiej Palmiarni – mówi Marzena Sosnowska.

Fotobudka będzie dostępna  dla gości Palmiarni za darmo (w cenie biletu) w godzinach od 10.00 do 18.00.

…w książkach

Wcześniej walentynki rozpocznie również Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, która z tej okazji proponuje mieszkańcom, by zakochali się w czytaniu. Pasje i zainteresowania najlepiej rozpalać od najmłodszych lat, dlatego święto miłości (również do książek) w dużej mierze skupi się na najmłodszych. Na pierwsze atrakcje, które potrwają przez cały miesiąc, możemy liczyć już 10 lutego. Tego dnia w filii nr 9 (ul. Czwartaków 18) powstanie walentynkowe serce. Wspólna zabawa z użyciem papierowej wikliny rozpocznie się o godz. 16.00. WSośnicy (przy ul. Skarbnika 3), 13 lutego o godz. 16.30 rozpoczną się zakochane warsztaty, podczas których dzieci będą robiły okolicznościowe kartki. Atrakcji z okazji Dnia Zakochanych mogą spodziewać się również dorośli czytelnicy. W Dzień Świętego Walentego Biblioteka Centralna zaprasza do swojej siedziby przy ul. Kościuszki 17.

 – Będzie można poznać najchętniej czytane i polecane książki dla zakochanych. Każdy, kto wypożyczy książkę z wystawy otrzyma słodki poczęstunek oraz drobny upominek – zachęca Izabela Kochańczyk z MBP w Gliwicach.

Z walentynkowej ekspozycji będzie można wypożyczać książki aż do 28 lutego. Również Filia nr 11 (ul. bł. Czesława 24) wybierze najpiękniejsze książki o miłości. Uwaga! Na książkowe niespodzianki mogą liczyć trzy pierwsze zakochane pary, które 14 lutego  pojawią się w tej osiedlowej bibliotece.

W Biblioforum przy ul. Lipowej 1 odbędzie się randka w ciemno… z książką.Będzie mnóstwo literackich niespodzianek, m. in. fotobudka dla zakochanych. Na dzieci będzie czekał walentynkowy kącik pełen kartek, zakładek i bibuły.

Ci, którzy w Dzień Zakochanych pojawią się w Filii nr 22 (Bojków, ul. Spacerowa 6), mogą spodziewać się walentynkowego poszukiwania skarbów. Zadaniem walentynkowych detektywów będzie wyśledzenie małych serduszek kryjących się w książkach.

Emotikony i różne ciekawe zabawy, również literackie czekają na maluchy w Filii nr 21 (os. Kopernika, ul. Syriusza 30). Przewidziano dwa spotkania – 14 lutego w bibliotece będą się świetnie bawić sześciolatki, a 15 lutego – czterolatki. Oprócz tego, w walentynkowym tygodniu przygotowano dla dzieci zakładki oraz serduszka, w których dzieci będą mogły napisać coś od siebie. Dla mieszkańców Łabęd w Filii nr 30 (ul. Partyzantów 25) 14 lutego o godz. 16.30 zaplanowano literacko-plastyczne spotkanie serce w bibliotece. Uwaga! To nie wszystko – w wielu placówkach MBP będą czekały drobne upominki. Warto z okazji walentynek odwiedzić filie gliwickiej bibliotek. Ci, którzy kochają książki, wiedzą, że warto. Pozostałych na pewno trafi literacka strzała Amora!

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu