Prof. Maciejewski na „Liście 100”

09-02-2017
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Prof. Maciejewski na „Liście 100”
źródło: UM Gliwice
Profesor Adam Maciejewski z Instytutu Onkologii w Gliwicach został uznany piątym wśród stu najbardziej wpływowych osób związanych z ochroną zdrowia w Polsce.

Od dekady „Puls Medycyny” corocznie tworzy listę najbardziej wpływowych osób związanych z medycyną. W rankingu 2016 na „Liście 100” znalazł się prof. dr hab. n. med. Adam Maciejewski – specjalista chirurgii onkologicznej, kierownik Kliniki Chirurgii  Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii–Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddziału w Gliwicach, w tym Zespołu Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej COI Gliwice , członek Sekcji Chirurgii Rekonstrukcyjnej Towarzystwa Chirurgów Polskich, członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Profesor zajął piąte miejsce. Został doceniony za swoją pracę, m.in. pionierskie transplantacje –  pierwszy na świecie przeszczep twarzy wykonany w trybie ratowania życia czy  złożony przeszczep narządów szyi. W minionym roku zespół profesora przeprowadził też dwie replantacje skalpu w trybie pilnym.

– To ogromny zaszczyt znaleźć się na takiej liście, szczególnie jeśli dzieje się to z powodu pracy, która daje mi tak wiele satysfakcji  – komentował prof. Maciejewski. 

Przypominamy, że w styczniu br. przeszczep narządów szyi przeprowadzony przez zespół prof. Maciejewskiego został uznany za najlepszy z 300 prac zgłoszonych przez specjalistów z całego świata i uzyskał tytuł „Best Case”. Nagrodę przyznało Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Mikronaczyniowej, zrzeszające ponad 500 najlepszych światowych specjalistów z dziedziny chirurgii. 

źródło: UM Gliwice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu