Dla kogo pracują władze Rudy Śląskiej?

28-10-2016
|
Dodał: Jan Nowak
Dla kogo pracują władze Rudy Śląskiej?
źródło:
Postawa władz Rudy Śląskiej odnośnie budowy spalarni śmieci w Zabrzu jest skandaliczna. Czy naprawdę urzędnicy, którzy zostali wybrani, żeby reprezentować rudzian, nie mają nic do powiedzenia w sprawie tak ważnych inwestycji?

W trakcie  spotkania z mieszkańcami, które odbyło 24.10.2016 w Szkole Podstawowej nr 36 w Rudzie Śląskiej władze miasta zarzuciły członków stowarzyszenia „Rudzianie Razem” brak działań przeciw budowie nieakceptowanych społecznie, szkodliwych dla zdrowia i życia ludzkiego inwestycji, które buduje się m.in. w Zabrzu.


Ale czy to rola mieszkańców?


„Rudzianie razem”, którzy od lat walczą o czyste powietrze w mieście, dziwią się takim zarzutom. W końcu po to wybierają władze miasta, by to one walczyły o ich interesy. - Logicznym jest, iż wybraliśmy naszych przedstawicieli, władze miasta, które transparentnie, bezinteresownie powinny  dbać oraz  pilnować interesów mieszkańców. Całą odpowiedzialność za powstającą w Zabrzu instalację  zrzucono na stowarzyszenie „Rudzianie Razem”. Zastanawiające jest, co w  kwestii przeciwdziałania powstaniu instalacji w Zabrzu  zrobiły władze  miasta? – ironizują przedstawiciele stowarzyszenia „Rudzianie Razem”. 


Przypomnijmy, że planowana budowa spalarni w Rudzie Śląskiej to nie jedyna inwestycja. Fortum zaczęło budowę spalarni w ramach modernizacji elektrociepłowni w Zabrzu-Zaborzu. Będzie to największa instalacja w naszym województwie, która z pewnością wpłynie negatywnie na powietrze w sąsiadujących miastach.


Więcej informacji na stronie: http://www.spalarnia.slask.pl/

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu