Śląski Urząd Wojewódzki bierze udział w pilotażowym projekcie uruchomienia płatności bezgotówkowych w urzędach

27-10-2016
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Śląski Urząd Wojewódzki bierze udział w pilotażowym projekcie uruchomienia płatności bezgotówkowych w urzędach
źródło: ŚUW Katowice
Śląski Urząd Wojewódzki przystąpił do pilotażowego projektu uruchomienia płatności bezgotówkowych w urzędach. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową SA.

Dzięki udziałowi w pilotażu klienci załatwiający swoje sprawy w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego mają możliwość dokonywania w kasie płatności kartą płatniczą (z wyłączeniem wpłat z tytułu opłaty skarbowej, które – jak dotychczas – można uiszczać wyłącznie gotówką).

To kolejne rozwiązanie w ramach tzw. „Pakietu obywatelskiego”, o które zabiegał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, przydatne dla klientów Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W ramach „Pakietu obywatelskiego” uruchomiliśmy już w Biurze Obsługi Klienta m.in. możliwość doładowania telefonu/laptopa (w specjalnie oznaczonych gniazdkach elektrycznych), bezprzewodowy dostęp w BOK-u do internetu (Wi-Fi), możliwość otrzymania na swojego maila wykonanego w poligrafii zdjęcia paszportowego. W BOK zainstalowany został też telewizor z programami informacyjnymi oraz bajkami dla dzieci. Wprowadzono też pierwszeństwo obsługi dla kobiet w ciąży i osób niepełnosprawnych.

źródło: ŚUW Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu