Bezpłatne warsztaty WenDo w Industrialnym Centrum Kultury

01-07-2016
|
Dodał: Beata Matuszek
Bezpłatne warsztaty WenDo w Industrialnym Centrum Kultury
źródło: Fundacja RE:AKCJA
Dwudniowe warsztaty WenDo odbędą się w dniach 25-26 czerwca w Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Skierowane są do kobiet, zwłaszcza tych, które mają doświadczenia związane z przemocą. Warsztaty organizuje Fundacja RE:AKCJA.

WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w pracy, w domu - przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości.

- Warsztaty asertywności i samoobrony WenDo są prowadzone przez bardzo dobrze przygotowane trenerki, dzięki którym uczestniczki mogą się poczuć bezpiecznie i otworzyć się na doświadczenia własne i innych kobiet. Warsztaty umożliwiają podjęcie dialogu na temat przemocy, wypowiedzenie własnych poglądów i odczuć, a także pozwalają wyćwiczyć postawę i głos, dzięki którym przekazujemy jasny komunikat: "nie przekraczaj moich granic". - mówi Paulina Dróżdzel, wiceprezeska Fundacji RE:AKCJA i organizatorka warsztatów i dodaje - Dlaczego polecam każdej kobiecie uczestnictwo w warsztatach? - Warsztaty WenDo to dwa dni, podczas których można odnaleźć własną siłę i zadbać o przestrzeń, której nikt nie ma prawa naruszać zarówno w relacjach prywatnych, zawodowych, jak i w przestrzeni publicznej.

Dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie uczestnictwo w warsztatach jest całkowicie bezpłatne. Dla mam Fundacja RE:AKCJA zapewnia opiekę nad dziećmi podczas trwania warsztatów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fundacjareakcja.pl. Informacji udziela również Paulina Dróżdzel – email: paulina@fundacjareakcja.pl. Zgłoszenia należy przesyłać do 10 czerwca.

Formularza zgłoszeniowy: WenDo - asertywność i samoobrona dla kobiet

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu