Voo Voo żegna wakacje na Letniej Scenie Sfery

23-08-2016
|
Dodał: Adam Piwek
Voo Voo żegna wakacje na Letniej Scenie Sfery
źródło:
Legenda rocka, czyli Voo Voo, wystąpi podczas ostatniego koncertu w ramach Letniej Sceny Sfery, który wybrzmi 26 sierpnia na Placu Bolka i Lolka

Wszystkich mieszkańców i gości przebywających w Bielsku-Białej serdecznie zapraszamy na nasz koncert – mówi Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo. – Zaprezentujemy program znany z naszych dotychczasowych albumów, często w nieznanych wykonaniach, często także nam samym…   Mamy nadzieję, że podczas muzycznego zakończenia wakacji na Letniej Scenie Sfery, wspólna energia uniesie nas wraz z uczestnikami koncertu wysoko nad ziemię.

 

Voo Voo powstało  w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty, kompozytora i autora tekstów Wojciecha Waglewskiego. Zespół gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. W ich twórczości pojawiały się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum&bass, hip-hop czy nu jazz. Nazwa grupy pochodzi od inicjałów jej założyciela i lidera. Ostatnią jak dotąd płytą zespołu Voo Voo  jest album „Dobry wieczór”, wydany w 2014 roku. Na płycie znalazł się m.in. utwór „Gdybym” z udziałem wybitnego pieśniarza z Azerbejdżanu – Alima Qasimova i jego córki Fargany. Artyści Voo Voo - Wojciech Waglewski – gitara, śpiew, Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew, Karim Martusewicz – bas, Michał Bryndal – perkusja, słyną z niezwykłej energii jaką serwują publiczności podczas koncertów. Czym zaczarują bawiących się na placu Bolka i Lolka już w piątek 26 sierpnia? Przekonamy się o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

Posłuchaj utworu, jaki w najbliższy piątek będzie można plenerowo zobaczymy w ramach Letniej Sceny Sfery: https://youtu.be/pL8bu4TNqvU

Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat. To wakacyjny prezent dla mieszkańców i odwiedzających Podbeskidzie turystów, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych, a także uznanych polskich artystów. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Julia Marcell, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo.  W tym roku podczas koncertów bawiło się na nich ponad 5 000 osób, którzy odkrywali magię muzyki w ramach wakacyjnego prezentu od Galerii Sfera.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu