Lato zabrzmi ze Sferą

27-06-2016
|
Dodał: Adam Piwek
Lato zabrzmi ze Sferą
źródło:
Już 8 lipca wystartuje tegoroczna edycja Letniej Sceny Sfery. Przy Placu Bolka i Lolka w piątkowe wieczory wakacji usłyszymy między innymi Macieja Maleńczuka, Mikromusic, Voo Voo, czy Julię Marcell

Letnia Scena Sfery to nasz ukłon w stronę mieszkańców mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera. W piątkowe wieczory chcemy zaprosić ich na spotkania z różnorodną muzyką podczas bezpłatnych koncertów, jakie przez całe wakacje będą rozpoczynać się w piątki o godz. 19:30. W tym roku w ramach naszego muzycznego projektu będzie można odkryć niezwykłości jazzu dancingowego, przenieść się w gorące latynoskie klimaty, pobawić się przy optymistycznym reggae, czy wsłuchać się w muzykę alternatywną oraz blues.

Wakacyjne spotkania przy Galerii Sfera zainauguruje 8 lipca Maciej Maleńczuk z programem „Jazz For Idiots”. Tydzień później pojawią się Bob One & Bas Tajpan (hip hop, reggae). 22 lipca panowanie nad Letnią Sceną Sfery obejmie Julia Marcell (alt pop). Ostatni lipcowy występ będzie należeć do Tripulacion Cubana (jazz latina, muzyka tradycyjna). W kolejne piątki sierpnia wystąpią: Mikromusic (muzyka alternatywna), Kasa Chorych (blues), Beltaine (fusion, muzyka irlandzka). Z finałowym koncertem wystąpi 26 sierpnia Voo Voo.


Letnia Scena Sfery to projekt realizowany od 7 lat przez Galerię Sfera. To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów na specjalnej scenie, która powstaje na przy Placu Bolka i Lolka przed Galerią II. Do tej pory w ramach wakacyjnych spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres i Mezo. Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu