Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych

12-06-2016
|
Dodał: Sylwia Zaenger
Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych
źródło: UM Katowice
23 czerwca 2016 roku od godz. 20.30 do 23.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11a) odbędzie się Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych to spotkania z wydawcami, przedstawicielami świata literatury, tłumaczami, twórcami, mistrzami polszczyzny – osobami i instytucjami, którym los promocji języka i literatury polskiej leży na sercu. 

To wyjątkowe forum będzie  elementem VI Światowego Kongresu Polonistów w sposób szczególny promującym czytelnictwo wśród odbiorców polskich i zagranicznych. Swą działalność zaprezentują czołowe polskie wydawnictwa, zaś uczestnicy Nocy Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych – prelegenci VI Światowego Kongresu Polonistycznego, ale także zaproszeni goście, nauczyciele i wykładowcy śląskich i polskich szkół i uczelni, uczniowie, studenci oraz mieszkańcy miasta i regionu – będą mogli otrzymać za darmo lub nabyć za symboliczną cenę tytuły oferowane przez poszczególne wydawnictwa i redakcje. Będzie to okazja do wymiany myśli twórczej między osobami zaangażowanymi w prace nad powstawaniem książek i czasopism, a ich odbiorcami – zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, jednym z najważniejszych miejsc związanych z promocją czytelnictwa w stolicy województwa śląskiego.

 

Noc Czasopism i Wydawnictw Polonistycznych organizowana jest w ramach VI Światowego Kongresu Polonistów (22-25.06.2016) – największego i najważniejszego w ostatnim ćwierćwieczu wydarzenia w skali świata promującego obraz Polski, polską kulturę i język. Celem Kongresu jest spotkanie krajowych i zagranicznych polonistów, podkreślenie idei polonistyki bez granic.

źródło: UM Katowice

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu