FORUM i Pan Toti. Na kurs mono-ski dla Pauliny

08-12-2015
|
Dodał: Marek Thorz
FORUM i Pan Toti. Na kurs mono-ski dla Pauliny
źródło: CH FORUM Gliwice
Przy okazji dystrybucji audiobooka z Panem Totim, CH FORUM pomaga gliwickiej licealistce spełnić świąteczne marzenie. Za uzyskane ze zbiórki pieniądze częściowo sparaliżowana Paulina pojedzie na kurs jazdy na mono-ski. Kurs odbędzie się pod okiem instruktorów Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Bielsku- Białej.

Mimo niepełnosprawności Paulina jest pogodną i pozytywnie nastawioną do świata osobą. Uwielbia sport i marzy, aby znów popędzić na nartach stokiem w dół. Jest to możliwe dzięki urządzeniu zwanym mono-ski, przeznaczonym dla niepełnosprawnych narciarzy.

Razem z wolontariuszami z Zespołu Szkół im. J. Korczaka od 4 grudnia do Wigilii CH FORUM zbiera pieniądze ten cel. Każdy może włączyć się w kwestę odbierając swój egzemplarz audiobooka w punkcie informacyjnym. Może też dobrowolnie ofiarować dowolną kwotę na cel kwesty.

Kulminacją akcji charytatywnej w CH FORUM będzie koncert kolęd w wykonaniu lokalnych artystów, zaplanowany na 19 grudnia. Tego dnia do FORUM przyjadą także reprezentanci Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Bielsku- Białej, które  jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, prowadzącym działalność statutową na rzecz osób niepełnosprawnych. Zaprezentują oni urządzenie mono-ski i opowiedzą, jak za jego pomocą realizują marzenia niepełnosprawni sportowcy.

Autorką opowiadania „Pan Toti i świąteczne życzenie” jest gliwicka pisarka Sorn Gara. Głosu do nagrania płyty użyczyła aktorka i ambasadorka CH FORUM – Małgorzata Socha.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu