Crazy Club organizuje charytatywną zbiórkę świąteczną dla chorych dzieci. Przyłącz się i ty!

04-12-2015
|
Dodał: adventure_media
Crazy Club organizuje charytatywną zbiórkę świąteczną dla chorych dzieci. Przyłącz się i ty!
źródło:
Zabawki, ubranka, pościel czy środki pielęgnacji dla niemowląt - wszystkie te rzeczy potrzebują mali pacjenci z oddziałów dziecięcych Samodzielnego Publicznego Szpitala nr 1 w Zabrzu. Zbiórkę świątecznych darów postanowiła zorganizować Małgorzata Górecka, właścicielka klubu dla dzieci „Crazy Club” z Raciborza.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby sprawić radość dzieciom mogą do 31 grudnia przynosić podarunki do siedziby Crazy Club, ul. Kochanowskiego 3. 

Samodzielny Publiczny Szpital nr 1 w Zabrzu, to m.in. szereg oddziałów pediatrycznych, na których leżą ciężko chorzy mali pacjenci z całej Polski. Dzieci od noworodków po nastolatki, walczą tam o każdy miesiąc, dzień, a niektórzy nawet godzinę. Wielu z nich spędzi tam święta Bożego Narodzenia. Dlatego, aby sprawić im chociaż trochę przyjemności właścicielka Crazy Club postanowiła zorganizować w Raciborzu świąteczną zbiórkę i wręczyć małym pacjentom prezenty. - W okresie Świąt Bożego Narodzenia każde dziecko chce poczuć się wyjątkowo i zostać obdarowane przez najbliższych upominkami. Nie każde przebywające na oddziale dziecko może liczyć na prezent od rodziny, więc czasem my, ludzie dobrej woli musimy ich zastąpić - tłumaczy i zachęca do udziału w świątecznej akcji Małgorzata Górecka, właścicielka Crazy Club.

Warto pamiętać, że udział w akcji jest dobrowolny, a zebrane w ten sposób dary dla dzieci - zabawki, środki pielęgnacyjne, ubranka czy pościel, będą przekazane najbardziej potrzebującym pacjentom. Dary można przynosić do siedziby Crazy Club przy ul. Kochanowskiego 3 do 31 grudnia. - Zabawki, ubranka mogą być używane, ale w dobrym stanie i ładnie zapakowane, tak aby, nowym właścicielom sprawiły radość i dzięki nim, mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, z którą codziennie toczą bój - tłumaczy Małgorzata Górecka. - Każde dziecko, które przyniesie upominki dla  chorych rówieśników, również otrzyma prezencik - zaproszenie na godzinę zabawy w Crazy Club oraz weźmie udział w loterii z nagrodami pozyskanymi od sponsorów indywidualnych, firm i instytucji - zapowiada inicjatorka akcji charytatywnej. 

Warto pamiętać, że jest to trzecia akcja charytatywna, organizowana przez panią Małgorzatę i wspierana przez dr nauk medycznych Małgorzatę Rusek, specjalistę pediatrę, alergologa z zabrzańskiego szpitala. - W ostatnich dwóch latach podobne akcje, ale na mniejszą skalę organizowałyśmy z okazji Dnia Dziecka. Wspólnie z moimi animatorkami, które przebierały się w maskotki z bajek bawiłyśmy się z dziećmi  na wszystkich oddziałach pediatrycznych zabrzańskiego szpitala. Sprawiłyśmy dzieciom wiele radości, na chwile zapomniały o swoim losie. Teraz postanowiłyśmy zorganizować akcję pomocy małym pacjentom na większą skalę. Mam nadzieję, że nasza idea spotka się z pozytywnym odbiorem i św. Mikołajków wśród naszego społeczeństwa będzie wielu - zachęca do udziału w akcji świątecznej pomocy Małgorzata Górecka. 


***

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

Kontakt:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84

Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7,
III p., 47-400 Racibórz

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu