Bolix charytatywnie i ekstremalnie

28-08-2015
|
Dodał: Piotr Bugaj
Bolix charytatywnie i ekstremalnie
źródło: Bolix
Ani z tarczą, ani na tarczy, ale w starych dobrych autach… Polonezie i Skodzie. Tak rajdowcy Bolix powrócili z niezwykłej wyprawy trasą Katowice – Passo Dello Stelvio. Niezwykłej – z kliku istotnych powodów. Jakich?

O wyjątkowości rajdu, który przemknął przez europejskie ścieżki w drugiej połowie sierpnia br., świadczy już sama jego nazwa. Złombol to (jak podkreślają inicjatorzy wydarzenia)  „extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji”. Z takim właśnie przesłaniem, zdobycze motoryzacji z „poprzedniej epoki” każdego roku ruszają w trasę. I właśnie trasa stanowi kolejny wyróżnik imprezy. W tym roku biegła ona bowiem od Katowic, przez Czechy, Szwajcarię, Liechtenstein, Austrię, Włochy, aż do Passo Dello Stelvio, przełęczy zwanej królową Alp.

Dotarcie do mety było dla uczestników niesamowitą przygodą, pełną  serpentyn, jezior, przełęczy, podjazdów, zjazdów, pięknych widoków oraz zmagań z możliwościami technicznymi prowadzonych pojazdów. Załoga Bolix, pędząca wysłużonymi: Polonezem i Skodą, szczęśliwie dojechała do celu, osiągając przy tym znacznie więcej niż alpejski szczyt. Trzecim i najważniejszym wyróżnikiem  przedsięwzięcia jest bowiem jego charytatywny charakter.  W całej akcji chodzi o to, by w tak niebanalny sposób zbierać pieniądze dla dzieci ze śląskich domów dziecka.

– Kolejny już rok wspieramy tę znakomitą inicjatywę, tym razem pod hasłem „Bolix maluje uśmiech”. – mówi Marek Zając z Bolix – Warto zaznaczyć, że to jedna z wielu aktywności charytatywnych naszej firmy.  Z pewnością, po wjechaniu na 2758m n.p.m., jesteśmy gotowi na podejmowanie bardzo ekstremalnych wyzwań.

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu