Ponad 1800 loginów i haseł do Minecraft wyciekło do Internetu

11-02-2015
|
Dodał: joanna_t
Ponad 1800 loginów i haseł do Minecraft wyciekło do Internetu
źródło:
Według raportu niemieckich mediów, ponad 1800 nazw użytkowników i haseł zostało opublikowanych w Internecie – pozwalając uzyskać dostęp do kont i tym samym powodując chaos w świecie gry.

Heise donosi, iż pewne jest, że wiele z tych kont należy do niemieckich graczy, a część danych logowania zostały zweryfikowane jako aktywne, czyli takie, których gracze cały czas używają.

 

Nieupoważnione osoby mogą wykorzystać niezabezpieczone adresy e-mail oraz hasła aby nie tylko zalogować się do świata gry innych graczy, ale również pobrać pełną jej wersję, która normalnie kosztuje około 19,95 euro (26,95 dolarów lub 17,95 funtów).

Nie jest jasne jak przestępcom udało się ukraść poświadczenia tak wielu użytkowników Minecraft. Możliwości jest wiele: od prostych ataków phishingowych, kradzieży danych przy użyciu keyloggera, malware po naruszenie zabezpieczeń samej gry (Mamy nadzieję, że to nie ta ostatnia opcja, gdyż gra ma ponad 100 milionów zarejestrowanych użytkowników.).

I choć ponad 1800 nazw użytkowników i haseł zostało opublikowanych w Internecie, nie ma gwarancji, że ten, kto uzyskał do nich dostęp nie posiada ich jeszcze więcej, a pokazane hasła zostały wybrane do udostępnienia dla reszty świata.

Minecraft nie opublikował żadnej wzmianki na temat naruszenia bezpieczeństwa, jednak dla zachowania ochrony wszyscy gracze powinni zmienić swoje hasła. Oczywiście powinni to pilnie zrobić zwłaszcza ci, którzy tym samym hasłem chronią inne konta w Internecie (również na tych kontach powinno zostać zmienione hasło – szczególnie w sytuacji kiedy loginem jest adres e-mail!)

Nawet jeśli nie martwisz się o dostęp do konta Minecraft, musisz zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw jakie niesie ze sobą posiadanie przez osoby niepowołane Twojego adresu e-mail. Może on zostać zalany atakiem spamowym, lub wykorzystując socjotechnikę (podszywając się pod bank itp.) nakłonić Cię do kliknięcia w niebezpieczne linki lub załączniki.

Oczywiście, nic nie można zrobić, aby upewnić się, że nie używasz tego samego hasła w innym miejscu w sieci - są pewne rzeczy, które trzeba zarządzać samodzielnie, jeśli  cenisz sobie prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

 

InSilesia.pl Graviteo Encja.com inwroc.pl inNews.pl
Innowacyjna Gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionu